عفت اسلامی عامل بهره مندی ازرحمت و مغفرت الهی است

02 اسفند 1396
(1 رای)
نویسنده :  

خانم زهرا بنیانی مبلغ و مشاور مذهبی مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا شیراز در جمع دانش آموزان پیرامون چادر،حجاب و عفت اسلامی سخنرانی کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس،خانم زهرا بنیانی مبلغ و مشاور مذهبی مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا شیراز در جمع دانش آموزان گفت:درقرآن مجید خداوند به پیامبراسلام(ص) می فرماید:ای پیامبر!به زنان و دختران خود و زنان مومن بگو"چادرهایشان را بپوشند تا به عفت و پاکدامنی شناخته شوند و از اذیت و آزار و تعرض (هوسرانان)در امان باشند. چادر نوعی پوشش گسترده و سرتاسری با وسعت کافی است که زنان مسلمان با عفت از روی همه لباسهای خود می پوشند به گونه ای که تمامی لباس ها،حجم اندام،پستی و بلندی بدن و زیور آلات آنها را مخفی نماید.

خانم بنیانی افزود:بنابراین،لباس و پوششهائی از قبیل:مانتو،مغنعه،روسری و بلوز و شلوار و چادر نازک و و هر گونه پوششی که برجستگی بدن را نمایان کند و باعث خودنمایی،جلوه گری و نمایش چهره و اندام بانوان باشد، از دایره تعریف حجاب و پوشش اسلامی خارج است و با مسئله عفت،و پارسائی زن مسلمان و پیرو حضرت زهرا علیها سلام،منافات دارد و بانوان مسلمان می بایست از این گونه پوششها پرهیز داشته باشند. زیرا تنها چادر،مصداق کامل و جامع تعریف(جلباب)و حجاب مقدس فاطمی علیها سلام است.

بنیانی در باب کیفیت پوشش حضرت زهرا (س)ادامه داد:حضرت فاطمه (س)بر حسب ضرورت و به خاطر دفاع از حریم ولایت و امامت که خلفا در صدد نابودی آن بودند،ناگزیر از رفتن به مسجد و افشاگری جنایتهای ستمگران شد.حضرت زهرا (س)به منظور دادخواهی و تظلم،مطالب ارزنده ی خود را با هیبت،صلابت و جبروت، چنان ایراد فرمود که همچون صاعقه دلها را پر از هول و هراس کرد.کیفیت پوشش و حجاب آن بزرگوار هنگام رفتن به مسجد و ایراد خطابه این چنین بود: چون به فاطمه علیها سلام خبر رسید، تصمیم جدی بر غضی فدک(خلافت و امامت)گرفته، مقنعه ی بلند خود را پوشید و چادر (پوشش کامل و سرتاسری) را به بر گرفت و درحالی به راه افتاد که گروهی از بانوان از نزدیکانش اطراف آن بزرگوار را گرفته بودند(تا شناخته نشود) و در هنگام قدم برداشتن،دامن جادر خود را زیر قدم ها می آورد.راه رفتن آن حضرت همانند راه رفتن رسول الله صلی الله علیه و سلم بود. صدیقه کبری علیها سلام با چنین وضعی بر خلیفه وارد شد و در حالی که مهاجرین و انصار اجتماع نموده بودند. پرده و حجاب میان زنان و مردان حایل گردید و آنان را از هم جدا کرد. آنگاه حضرت زهرا علیها سلام،خطابه ی کوبنده و افشاگر خود را با صلابت و جبروت ایراد فرمود.

ایشان تصریح کرد: رسول خدا (ص)از جناب جبرئیل علیه اسلام سوال فرمود:آیا فرشتگان خنده و گریه دارند؟جبرئیل عرض کرد:آری یا رسول الله!در چند مورد فرشتگان خنده می‌کنند، یکی از آن موارد،زمانی است که زن بی حجاب و بد حجاب می میرد و او را در قبر می گذارند و روی قبر او را با خشت و خاک می پوشانند تا بدنش دیده نشود.دراین هنگام فرشتگان می خندند و می‌گویند: تا وقتی جوان و جذاب بود،با نمایش چهره و اندامش مردان را تحریک و تهییج می کرد و باعث گناه می شد،(بستگان او از خود غیرت نشان نداده،او را تشویق و ترغیب به پوشش و حجاب نکردند) ولی اکنون که مرده، و همه از نگاه به او نفرت دارند،او را می پوشانند!

بنیانی اضافه کرد:دختران و بانوان مسلمان!بهتر نیست که متانت،وقار،حجاب و عفاف را در چند روز کوتاه عمر،شعار خود سازید ودرعمل پیاده کنید تا در عالم قبر و فردای قیامت در پیشگاه خداوند قهار و فرشتگان،شرمنده و شرمسار نباشید و مورد لطف و عنایت پروردگار مهربان قرار گرفته و همیشه از رحمت و مغفرت الهی بهره مند شوید؟

مدیر سایت

مهندس سید حبیب نوری،دانش آموخته رشته مهندسی فناوری اطلاعات و کارشناس ارشد سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

طراحی،مدیریت و پشتیبانی تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

آدرس : جمهوری اسلامی ایران،فارس،شیراز
میدان امام حسین(ع) - کوچه مهدیه
اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس
واحد تبیان

کد پستی : 7135715641

تلفن :   داخلی189 - 32350533

دورنگار : 32359961

پست الکترونیک : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سید حبیب نوری - 09171494921

 

 

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...