چاپ کردن این صفحه

کاهش آسیب های اجتماعی در استان فارس با کمک 185 روحانی مستقر

12 آبان 1396
(0 رای‌ها)
نویسنده :  

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس در بازدید از روزنامه خبر جنوب گفت: مردم به سراغ مداحانی بروند که مورد تایید کانون مداحان هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مهرابی مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس از موسسه مطبوعاتی خبر بازدید کرد.

 

طی آن حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق مهرابی از قسمت های مختلف موسسه مطبوعاتی فرهنگی خبر شامل سالن کنفرانس،تحریریه، موزه، سالن آمفی تئاتر و.. بازدید به عمل آورد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین مهرابی در این دیدار با تاکید بر اینکه روز خبرنگار، نمادی برای تقدیر از تلاش های خبرنگاران است، تاکید کرد: از آنجا که استمرار انتشار روزنامه ها همه روزه است، هر روز، روز خبرنگار، روز قلم و در نتیجه روز دانایی است.

وی افزود: هر مقدار که ما از جایگاه قلم فاصله بگیریم آن را به دست جهل سپرده ایم و وقتی که جهل حاکم شد ; ناسازگاری، نابسامانی، نا امنی، اظطراب و استرس را جایگزین کرده ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهرابی اضافه کرد: قلم به گسترش تعالی می پردازد و زمینه آرامش در جامعه را فراهم می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه افتخار دارم که همه روزه در اتاق خودم، روزنامه خبر را مطالعه می‌کنم، افزود: می توانم بگویم با این روزنامه مانوس هستم و وقتی در سایر ادارات و مجموعه ها نیز این جریده را می دیدم، برآن شدیم با فضاسازی در قسمتی از سازمان، این روزنامه را در اختیار مراجعان و به‌ویژه نسل جوان نیز قرار دهیم.

وی گفت: پیوسته این سوال برایم پیش می آمد که راز و رمز استمرار حیات خبر جنوب چیست و به مرور زمان بر جویندگان و خوانندگان آن افزوده شده و امروز جزو روزنامه هایی است که محدوده جغرافیا را کنار زده و به فضاهای زیادی راه یافته است.

این مقام روحانی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: امروز جمعیت استان یک جمعیت ترکیبی و تلفیقی است و حضور برادران اهل سنت با قومیت های مختلف می توانست زمینه های حاشیه ای فراوانی برای برای جامعه ایجاد کند که با درایت مدیریت روزنامه خبر و دیگر دلسوزان جامعه با انجام کارهای ارزشمند فرهنگی اجازه داده نشد کوچکترین حاشیه ای به وجود آید و یا کوچکترین موضوعی بخواهد زمینه تحقیر قوم و جریانی راه فراهم کند; در نتیجه چنین تفکرات مخربی نتوانست حاکم بر جامعه شود. در واقع با عبور از مسیر دانایی و دانش افروزی روزنامه خبر و با پیروی از مکتب جهان شمول قرآن،عرصه بر بدخواهان تنگ شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهرابی، تنوع موضوع تحلیل ها و گزارش های تحلیلی، اجتماعی روزنامه خبر را نمونه و کم نظیر توصیف کرد و اظهار داشت: اینکه این روزنامه توانسته است رابط بین نشریه مکتوب و فضای مجازی به صورت پوینده باشد، امتیاز بزرگی است.

وی همچنین از انعکاس اخبار مذهبی، فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در خبر جنوب قدردانی به عمل آورد و به تشریح فعالیت های این سازمان پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهرابی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در فارس 29 دفتر دارد و وجود 7800 هیئات مذهبی، 850کانون مداحان، 2500کانون فرهنگی و نزدیک به 1000 خانه،پایگاه و موسسه قرآنی از حوزه های فعالیتی این سازمان است.

وی افزود: حوزه فرق و مذاهب نیز زمینه های پیشگیری از انحراف و شبهه آفرینی را دنبال می‌کند و در این زمینه کارهای پژوهش محور انجام داده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهرابی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در استان فارس دارای بزرگترین کتابخانه دیجیتالی فرق و مذاهب در سطح استان است، ادامه داد: حضور و فعالیت 185 روحانی که به صورت شبانه روزی در روستاهای محروم یا سکونتگاه های حاشیه شهرها مستقر هستند، موجب شده است از آسیب های اجتماعی تا حدودی جلوگیری شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس در پاسخ به پرسش خبرنگار خبر جنوب در بحث آسیب شناسی مداحی با توجه به در پیش بودن ماه محرم اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی برای این امر آمادگی دارد و از هم اکنون با استفاده از کتاب رسانه شیعه و سایر کتب اقدام به آموزش مداحان کرده است. در این کلاس ها به منابع تاریخی و منابع روضه به صورت مستند نگاه شده است.

همچنین سازمان تبلیغات اسلامی به اعطای مجوز برای آموزشگاههای مداحی پرداخته است و سامانه طوبی ویژه مداحان طراحی شده است که عملکرد آن به گونه ای است که تا مداحی الزامات در نظر گرفته شده را رعایت نکند، کارت مداحی دریافت نمی کند.

وی گفت: در همین رابطه به مردم توصیه می‌کنیم به سراغ مداحانی بروند که نظام مند وارد کانون مداحی شده اند.

نظام مند بودن این مداحان به آن معناست که باید مرجعی آنها را تایید کند و تنها مرجعی که به هیات ها و مداحان مجوز فعالیت ارائه می دهد،سازمان تبلیغات اسلامی است.

0 نظر 841 بازدیدها
مدیر سایت

مهندس سید حبیب نوری،دانش آموخته رشته مهندسی فناوری اطلاعات و کارشناس ارشد سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

طراحی،مدیریت و پشتیبانی تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس

آخرینها از مدیر سایت

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...