مجله تخصصی آسیب های اجتماعی

حتما شما هم می دانید که شبکه های اجتماعی می توانند روی روابط عاطفی ما تاثیر منفی بگذارند، اما چگونه می توان به فعالیت خود در شبکه های اجتماعی ادامه داد به گونه ای که آسیبی به روابط عاطفی مان وارد نشود؟ در این مطلب به رفتارهای ممنوعه ای که متاهل ها باید در شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام خودداری کنند، اشاره کرده ایم.

آسیب زمانی پدید می آید که از هنجارهای مقبول اجتماعی تخلفی صورت پذیرد. عدم پای بندی به هنجارهای اجتماعی موجب پیدایش آسیب اجتماعی است.

«آسیب های اجتماعی» واژه جدیدی در ادبیات کارشناسی و عامیانه کشور نیست. سال هاست که قشر قابل توجهی از جمعیت کشور با جنبه های مختلف آسیب های اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند. اما تاکنون وحدت رویه ای میان دستگاه متولی این امر وجود نداشت و هر سازمانی بر اساس صلاحدید خود کاری انجام می داد. اما انگار رویه تغییر کرده و مقرر شده همگی یک نقشه را اجرا کنند.

هفته نامه خبری-تبیینی خط حزب‌الله در گزارشی ویژه درخصوص تاکید رهبر انقلاب اسلامی به مسئولین برای رفع آسیب‌های اجتماعی بخش‌هایی منتشر نشده از بیانات اخیر رهبر انقلاب خطاب به مسئولان را منتشر کرد.

در سال‌های اخیر قضات دادگاه‌ها افرادی را که مرتکب جرائم سبک می‌شوند دیگر به زندان نمی‌فرستند. شرکت در کلاس‌های‌ آموزشی، همکاری با شهرداری‌ها و مراکز خدماتی، کار در خانه سالمندان، پاکسازی ساحل و حتی هدیه دادن گل و غیره نمونه‌هایی از موارد جایگزین شده بجای زندان رفتن است.

مطالعه انحرافات و کجروی های اجتماعی و به اصطلاح، آسیب شناسی اجتماعی (Social Pathology) عبارت است از مطالعه و شناخت ریشه بی نظمی های اجتماعی. در واقع، آسیب شناسی اجتماعی مطالعه و ریشه یابی بی نظمی ها، ناهنجاری ها و آسیب هایی نظیر بیکاری، اعتیاد، فقر، خودکشی، طلاق و...، همراه با علل و شیوه های پیش گیری و درمان آن ها و نیز مطالعه شرایط بیمارگونه و نابسامانی اجتماعی است.(1)

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس در بازدید از روزنامه خبر جنوب گفت: مردم به سراغ مداحانی بروند که مورد تایید کانون مداحان هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مهرابی مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس از موسسه مطبوعاتی خبر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دانش معاون فرهنگی پژوهشی تبلیغات اسلامی فارس از شناسایی و برنامه ریزی فرهنگی برای 50 نقطه آسیب پذیر در سطح استان توسط این اداره کل خبر داد.

باحضور حجت‌الاسلام فروهر استاد آسیبهای فضای مجازی، مدیرکل تبلیغات و معاونین،کارگاه آموزشی با حضور 150 نفر از روحانیون مستقر فارس در محل مجتمع ولایت علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

مسئله مربوط به آسیبهای اجتماعی از دیرباز در جامعه بشری مورد توجه اندیشمندان بوده است. همزمان با گسترش انقلاب صنعتی و گسترش دامنه نیازمندیها ، محرومیتهای ناشی از عدم امکان برآورده شدن خواستها و نیازهای زندگی موجب گسترش شدید و دامنه‌دار فساد ، عصیان ، تبهکاری ، سرگردانی ، دزدی و انحراف جنسی و دیگر آسیبها شده است.

 

آدرس : جمهوری اسلامی ایران،فارس،شیراز
میدان امام حسین(ع) - کوچه مهدیه
اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس
واحد تبیان

کد پستی : 7135715641

تلفن :   داخلی189 - 32350533

دورنگار : 32359961

پست الکترونیک : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سید حبیب نوری - 09171494921

 

 

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...