امام محله مرودشتی در خط مقدم تغسیل اموات کرونایی

12 اسفند 1399
(0 رای‌ها)
نویسنده :  

امام محله‌ی محله طالقانی مرودشت گفت: در حالی که هیچ‌کس تمایلی به تغسیل و تکفین اموات کرونایی نداشت مسئولیت تغسیل، تکفین، اقامه نماز و تلقین اموات کرونایی را به عهده گرفتیم.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس، حجت‌الاسلام ابراهیم معصومی امام محله طالقانی مرودشت در گفتگو با روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره به فعالیت‌های خود در ایام شیوع کرونا گفت: با شیوع کرونا در شهرستان مرودشت هیچ‌کسی تمایلی به تغسیل و تکفین اموات کرونایی نداشت و این مسأله مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده بود.

وی در ادامه افزود: برای حل این مشکل، تغسیل؛ تکفین، اقامه نماز و تلقین اموات کرونایی را به همراه یکی دیگر از روحانیون به عهده گرفتیم.

حجت‌الاسلام معصومی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) اظهار داشت: امام علیه‌السلام درباره عیادت از بیمار می‌فرماید: هر مؤمنی که صبح از جا برخیزد و به عیادت مؤمنی روان شود، هفتاد هزار فرشته او را مشایعت کنند و چون بر بالین بیمار بنشیند، رحمت الهی او را فرابگیرد و فرشتگان تا شب برای او آمرزش بخواهند و اگر شب‌هنگام به عیادت رود، همین‌گونه پاداش نصیب او می‌شود.

وی ادامه داد: به همین‌ منظور برنامه سرکشی و عیادت از بیماران کرونایی یکی دیگر از اقداماتی بود که در این مرحله به صورت مجازی و حضوری برگزار شد، همچنین با بیمارانی که از نظر اقتصادی دچار مشکل شده‌ بودند، در حد توان همیاری انجام شد.
وی با بیان این‌که محله طالقانی، یکی از محلات کمتر برخوردار شهرستان مرودشت است، ابراز داشت: با شیوع بیماری کرونا و پیچیده‌تر شدن مشکلات اقتصادی مردم، از سوی خیریه محله خانواده‌های آسیب‌دیده و کمتر برخوردار شناسایی شدند و برای آن‌ها پرونده تشکیل شد.

حجت‌الاسلام معصومی یادآور شد: اگرچه منابع مالی مسجد و محله محدود به کمک‌های مردمی است، در طول این مدت کمک‌های معیشتی،‌ بهداشتی و آموزشی به خانواده‌ها اهدا شده است.

وی با اشاره به مشکلات و مسائل اقتصادی که مردم با آن مواجه هستند، بیان کرد: آنچه در مقطع فعلی مردم را نسبت به دین بدبین می‌کند، مشکلات اقتصادی و تورم است، وگرنه مردم ما مردمی دین‌دار و دوست‌دار نظام و انقلاب هستند، اگر یک ثبات اقتصادی در کشور ایجاد شود، بسیاری از مشکلات دیگر را می‌توان به راحتی حل و فصل کرد.

امام محله‌ی محله طالقانی مرودشت با اشاره به فعالیت‌های بانوان در این محله نیز بیان داشت: خواهران نیمی از افراد جامعه ما را تشکیل می‌دهند و حضور آنان در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی محله سبب می‌شود که این برنامه‌ها به صورت منظم و هدفمند برگزار شود.

وی ادامه داد: جمعی از خواهران فعال در عرصه اجتماعی و فرهنگی برنامه‌های آموزشی، اجتماعی و فرهنگی مختلفی را برگزار می‌کنند که در رشد و ارتقاء خودشان و تربیت فرزندانشان بسیار مؤثر است.

حجت‌الاسلام معصومی با اشاره به وحدت و همدلی میان مؤمنان در محله خود ابراز داشت: یکی از خوبی‌هایی که این محله و مسجد دارد این است که مجموعه بسیج، کانون فرهنگی، هیئت امناء، هیئت عزاداری و سایر تشکل‌هایی که در محله فعالیت دارند، با هم برادرانه رفتار می‌کنند.
وی در پایان گفت: در سایه این وحدت و همدلی و با استفاده از ظرفیت‌های مردم و با همراهی مردم اقدامات و برنامه‌های خوبی انجام شده است که امید است این برنامه‌ها گسترش یافته و استمرار پیدا کند.

552 بازدیدها
سید حبیب نوری

مهندس سید حبیب نوری،دانش آموخته رشته مهندسی فناوری اطلاعات و کارشناس ارشد سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

طراحی،مدیریت و پشتیبانی تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس

 

آدرس : جمهوری اسلامی ایران،فارس،شیراز
میدان امام حسین(ع) - کوچه مهدیه
اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس
واحد تبیان

کد پستی : 7135715641

تلفن :   داخلی189 - 32350533

دورنگار : 32359961

پست الکترونیک : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سید حبیب نوری - 09171494921

 

 

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...