تأیید رویکرد تبلیغ نوین در دوره جدید سازمان تبلیغات اسلامی

30 مرداد 1398
(0 رای‌ها)
نویسنده :  

آیت الله دژکام در دیدار با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مردم و مجموعه دولت با این نگاه جدید در سازمان تبلیغات اسلامی از این سازمان بیشتر حمایت می‌کنند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به این موضوع که برداشت اولیه پس از بررسی‌های انجام شده در خصوص حرکت سازمان تبلیغات اسلامی، موضوع تحکیم است اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی باید بازوی محکم و متصل نماینده رهبری در منطقه باشد.

حجت‌الاسلام محمد قمی عنوان کرد: باتوجه به اهمیت فوق‌العاده استان فارس و شهر شیراز، انتظار حمایت از سازمان تبلیغات اسلامی در این استان وجود دارد، همچنین باید در خصوص بودجه‌های فرهنگی نیز فکری کرد زیرا تنها ۲ درصد بودجه فرهنگی شهرداری‌ها در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی قرار می‌گیرد.

در ادامه این دیدار آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز خطاب به رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: رهبری به استفاده از نیروهای جوان تأکید دارند و شما نیز از جمله آنها هستید.

آیت الله دژکام با تأکید بر ساماندهی مبلغین در مباحث تبلیغی، عنوان داشت: سازمان تبلیغات اسلامی دارای فرصت‌های زیادی است و ساماندهی مبلغان شرط بهره‌وری از این فرصت‌ها است.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: به‌عنوان نمونه، در سیل اخیر، شاهد ورود مبلغین به مناطق سیل‌زده بودیم که بازخوردهای فرهنگی و اجتماعی بسیار مثبتی در پی داشت و مردم نیز اینگونه رفتارها را می‌بینند و تأثیر می‌پذیرند.

وی یادآور شد: مردم و مجموعه دولت با این نگاه جدید در سازمان تبلیغات اسلامی از این سازمان بیشتر حمایت می‌کنند.

آیت الله دژکام ادامه داد: امروز مردم حرکت‌ها و فعالیت‌های طلبه‌ها و مبلغین را حس نمی‌کنند، باید با نگاه جدید موجود در سازمان تبلیغات اسلامی دوباره به نیروی انسانی خود تکیه کرد و برای حضور در فضای مجازی از ابزارهای جدید بهره برد.

وی در پایان سخنان خود یاد آورشد: حجت‌الاسلام مهرابی در استان فارس از جمله نیروهای با نشاط و پرتلاش است که به طور حتم با حمایت‌های بیشتر راه پیشرفت را ادامه خواهد داد.

اولویت و نگاه جدید سازمان تبلیغات اسلامی همراهی و اتحاد با مسئولین و دولت است

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان فارس با عنایت الله رحیمی استاندار فارس دیدار کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی در این دیدار خطاب به استاندار فارس گفت: در شرایط امروز آنچه بیشتر به‌کار می‌آید توسعه امید در جامعه است و در این راستا پایگاه‌های فرهنگی در کشور بسیار اثر بخش هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه عنوان داشت: اولویت و نگاه جدید سازمان تبلیغات اسلامی همراهی و اتحاد با مسئولین و دولت است و در استان‌ها باید از این فرصت استفاده فرهنگی شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی منصوب رهبری است اما ساختار دولتی دارد که در این رهگذر احتیاج به پشتوانه بیشتری دارد.

عنایت الله رحیمی در ادامه این دیدار افزود: آنچه به‌عنوان شاخصه بزرگانی چون شهید رجایی و باهنر بسیار چشم گیر است، دین باوری و ولایت‌پذیری است که خالصانه در خدمت مردم بودند.

وی ادامه داد: خدماتی که دستگاه‌های اجرایی انجام می‌دهند برای مردم قابل دیدن است و در این راستا انتظار است مبلغین نیز به خدمات دستگاه‌های اجرایی توجه ویژه داشته باشند.

استاندار فارس با اشاره به وجود مشکلات فرهنگی تصریح کرد: لازمه‌ی کاهش آسیب اجتماعی فعالیت‌های فرهنگی است که بخش زیادی به روحانیون بستگی دارد و بخشی دیگر نیز آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها هستند.

رحیمی یادآور شد: یکی از موارد اصلی که باید به آن پرداخته شود همین است که خودمان به اخلاق اسلامی توجه داشته باشیم سپس به دیگران انتقال دهیم تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

وی افزود: مبلغین امروز به سمت حقایق دین بپردازند و از سمت خرافه خارج شوند زیرا امروز در هر خانواده یک دانشجو و چندین نفر تحصیل کرده هستند.

استاندار فارس تاکید کرد: خوشبختانه در استان فارس وضعیت مبلغین و فعالیت‌های آنها مناسب است اما هنوز با آنچه مدنظر مقام معظم رهبری است فاصله داریم.

810 بازدیدها
سید حبیب نوری

مهندس سید حبیب نوری،دانش آموخته رشته مهندسی فناوری اطلاعات و کارشناس ارشد سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

طراحی،مدیریت و پشتیبانی تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس

 

آدرس : جمهوری اسلامی ایران،فارس،شیراز
میدان امام حسین(ع) - کوچه مهدیه
اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس
واحد تبیان

کد پستی : 7135715641

تلفن :   داخلی189 - 32350533

دورنگار : 32359961

پست الکترونیک : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سید حبیب نوری - 09171494921

 

 

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...