طنین‌انداز شدن ندای توحید درمبعث نبی مکرم اسلام بر همگان تهنیت باد

26 فروردين 1397
(0 رای‌ها)
نویسنده :  

سازمان تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اسلامی بعثت باسعادت پیامبر اعظم حضرت محمد ابن عبدالله (صلی‌الله علیه و آله و سلم) را را به عموم ملت مسلمان ایران تبریک گفت.

 

به گزارش تبیان فارس به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی‌، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

جهان آن روزگار آبستن بزرگترین حادثه حیات خویش بود. چشم زمین، از دیدن زشت ‏ترین چهره آدم، نابینا و گوش آسمان از شنیدن کریه‌‏ترین آوازهای جهالت، ناشنوا شده بود، و زمان، بدترین ثانیه‏هایش را از پستوی لحظات بیرون کشیده بود، صبر و بردباری‏‌اش را از کف داده و تاب تحمّل بار سنگین ذلّت برایش ناممکن شده بود.شب از دیدن سیاه‌‏ترین چهره بشر، وحشت‌زده از خواب برمی‌خواست و روز در سیاهی اوهام شب‏پرستان، چونان مار غاشیه، در خود مچاله شده بود. غم و اندوه، یتیم آستانه دل‌‏های دردمند بود، و حسرت، خیمه سیاهش را بر سینه‌های چا ک چا ک گسترده بود، و آه، پرنده‏ای بود که در آسمان بی کسی پرواز می‏کرد و بیچارگیبشر را آواز می‏‌داد. ناله بی‏پناهان و ضجّه بردگان با همهمه مستانه بت‌پرستان قریش، درهم آمیخته و محیطی وحشت زا پدید آورده بود.تا اینکه روزی فرامی‌رسد که پیامبر رحمت، حضرت ختمی‌مرتبت، محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم، ندای «اقرأ بأسم ربک الذی خلق» به رسالت جهانی اسلام برانگیخته
می‌شود، و خداوند، جهان را به سپیده دم آزادی نوید می‏دهد. پلاس پوسیده جهالت و ندامت را از تن اندیشه و عمل بشر بیرون می‏کشد و جهانیان را مهمان زیباترین سفره کرمش می‏سازد، و محمد(ص) را با سبدی پر از میوه‏های رحمت، به خانه‌های ستم‏سوخته بشر می‏‌فرستد. همگان را به خوان یکتاپرستی می‏‌خواند. کامشان را با شهد اسلام، شیرین و نامشان را با خلعت آزادگی، رنگین می‏کند. در دل‏هاشان تخم ایمان می‏‌پاشد و از اعمالشان خوشه تقوا درو می‏‌کند. درهای خدعه و نیرنگ، شکسته و بازار ناجوانمردی، بسته و بوستان صفا و صداقت، شکوفا گشته و پیامبر رحمت دریـک دست، خورشید رسالت و در دست دیگر، ماه هدایت را به جهانیان هدیه می‏ کند.اینکجهان ما شاهد است که امروز در سالگرد برانگیخته شدن پیامبر گرامی اسلام به نبوت، ندای بلند توحید در سالگرد مبعث نبی مکرم اسلام در جهان طنین‌اندازتر از هر زمانی است.

سازمان تبلیغات اسلامی فرارسیدن عید سعید مبعث و خجسته‌سالروز بعثت باسعادت پیامبر اعظم حضرت محمد ابن عبدالله (صلی‌الله علیه و آله و سلم) را را به عموم ملت مسلمان ایران تبریک و تهنیت گفته و از خداوند متعال مسئلت می‌نماید که همگان را از پیروان و رهپویان طریق نبوت قرار دهد.

مدیر سایت

مهندس سید حبیب نوری،دانش آموخته رشته مهندسی فناوری اطلاعات و کارشناس ارشد سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

طراحی،مدیریت و پشتیبانی تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس

 

آدرس : جمهوری اسلامی ایران،فارس،شیراز
میدان امام حسین(ع) - کوچه مهدیه
اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس
واحد تبیان

کد پستی : 7135715641

تلفن :   داخلی189 - 32350533

دورنگار : 32359961

پست الکترونیک : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سید حبیب نوری - 09171494921

 

 

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...