چاپ کردن این صفحه

چند توصیه به اشتباهات رایج تازه عروس ها

10 آبان 1396
(0 رای‌ها)
نویسنده :  

کسانی که به تازگی ازدواج کرده اند تا حد زیادی به دانشجویان سال اولی شباهت دارند. آنها نیز انسان هستند و مرتکب اشتباه می شوند اما می توانند اشتباهات خود را به حداقل برسانند، در زیر چند توصیه مفید راجع به اشتباهات رایج نوعروس ها و تازه دامادها می آید:

 

۱ زوجین فراتر از مراسم عروسی را نمی بینند!

برخی از زوجین آنچنان غرق در مراسم عروسی می شوند که به مسائل دیگر فکر نمی کنند، درحالی که مراسم عروسی هر چقدر هم که با شکوه باشد یک روز بیشتر طول نمی کشد و پس از آن شما باید زندگی نویی را آغاز کنید.

  ۲ زوجین درصدد تغییر یکدیگر برمی آیند

به احتمال قوی شما به این علت با همسرتان ازدواج کرده اید که او را دوست دارید، در این صورت دلیلی برای تغییر دادن او موجود نیست. راستش را بخواهید بیشتر بزرگسالان تغییر چندانی نمی کنند بنابراین بهتر است شما همسرتان را آن گونه که هست بپذیرید و به علت ویژگی های خاص او دوستش داشته باشید. تلاش برای تغییر دادن همسرتان باعث رنجش او و سست شدن پایه های ازدواج تان می شود.

  ۳ زوجین با خویشاوندان همسر خود رفتار شایسته ای ندارند

اگر در ارتباط با خویشاوندان همسر خود دچار مشکل شدید هر چه زودتر به فکر اصلاح آن باشید و در آشتی کردن پیشقدم شوید. زیرا تنها کسی که در این میان آسیب می بیند و خود را تحت فشار احساس می کند همسرتان است.

  ۴ زوجین در مشاجرات احساسات خود را کنترل نمی کنند

داشتن روحیه پرخاشگرانه یا فریاد کشیدن کمکی به حل مشکلات نمی کند در صورتی که مذاکرات منطقی و توأم با آرامش نتایج بسیار مثبتی دارد. اگر در زمان بروز مشاجره نتوانید احساسات خود را کنترل کنید زندگی زناشویی شما به خطر می افتد بنابراین هر کاری که از دست تان برمی آید انجام دهید، از قطع مشاجره گرفته تا مشورت با یک متخصص.

  ۵ زوجین از بحث های ضروری اجتناب می کنند

هیچ کس دوست ندارد راجع به مسائل ناخوشایند حرف بزند ولی پس از ازدواج چاره ای جز این کار ندارید! یادتان باشد هرگز مشکلات را نادیده نگیرید.

  ۶ زوجین درباره مسائل پیش پا افتاده مشاجره می کنند

تمام زوجین گاهی در مورد مسائل پیش پا افتاده جروبحث می کنند، از باز گذاشتن در خمیر دندان گرفته تا قرار دادن لباس ها بر روی مبل. وقت خود را صرف امور مهم تر کنید. درواقع اگر بدترین کاری که همسرتان انجام می دهد این است که جوراب کثیف خود را بر روی کف اتاق می اندازد شما باید خودتان را آدم خوش شانسی بدانید!

  ۷ زوجین گاهی حسادت می کنند

یادتان باشد همسرتان شما را به عنوان شریک زندگی خود انتخاب کرده و حسادت، وقت تلف کردن است. با این کار همسرتان به این باور می رسد که به او اعتماد ندارید و رنجیده خاطر می شود.

فراموش نکنید حسادت، در زندگی زناشویی حکم سم را دارد!

  ۸ زوجین گاهی مثل افراد مجرد رفتار می کنند

پس از ازدواج وقت آن فرا می رسد که بزرگ شوید! شاید شما در زمان تجرد اوقات خود را با دوستان تان می گذراندید ولی پس از ازدواج این کار، قابل قبول نیست. اکنون شما می دانید که چه کاری درست است و چه کاری نادرست. بنابراین کار درست را انجام دهید!

  ۹ زوجین دست از غرور خود برنمی دارند

اگر یکی از طرفین تمایلی به عذرخواهی کردن نداشته باشد و علائق همسرش را نادیده بگیرد پایه های ازدواج سست می شود، غرور، مانع از حل مشکلات می شود. درواقع شما باید مسئولیت اقدامات خود را بپذیرید.

 

۱۰ زوجین وقت کمی را در کنار یکدیگر می گذرانند

شما باید زندگی مشترک خود را همانند یک گل بدانید همان طور که گل ها فاقد آب، آفتاب و مراقبت پژمرده می شوند زندگی زناشویی نیز نیاز به مراقبت دارد. طوری برنامه ریزی کنید که اوقات مفیدی را در کنار همسرتان بگذرانید.

  ۱۱ زوجین برای بچه دار شدن شتاب می کنند

برخی از زوجین بلافاصله پس از ازدواج بچه دار می شوند. در صورت امکان مدتی دست نگه دارید زیرا پس از بچه دار شدن دیگر فرصتی برای تنها ماندن با همسرتان پیدا نخواهید کرد هرچه باشد بچه ها در کانون توجه خانواده قرار دارند!

  ۱۲ زوجین زیربار قرض می روند

زیربار قرض رفتن در ابتدای ازدواج بسیار مشکل ساز خواهد بود. با برنامه ریزی درست هرچه زودتر قرض های خود را بپردازید تا شب ها راحت تر بخوابید!

  ۱۳ زوجین انتظارات غیرواقع گرایانه از ازدواج دارند.

اگر فکر می کنید ازدواج صرفاً قدم زدن در پارک است در اشتباه هستید! زندگی زناشویی فراز و نشیب زیادی دارد و مدتی طول می کشد که پایه های ازدواج شما مستحکم شود. فکر نکنید تمام مشکلات پس از ازدواج حل می شوند. یادتان باشد برخی از مشکلات هرگز حل نمی شوند ولی مسأله مهم نحوه کنار آمدن با آنهاست.

 

 ۱۴ زوجین اجازه می دهند اوضاع بدتر شود

هرگز اجازه ندهید مشکلات پیچیده تر شوند. اگر از مسأله ای ناراحت هستید آن را به زبان آورید. اگر احساس می کنید که بار تمام مسئولیت ها به دوش شماست دست از انجام این کارها بردارید. بدترین کار این است که اجازه دهید رنجش از همسرتان در وجود شما رشد کند. این مسأله نتیجه ای جز از بین رفتن عشق ندارد.

 

 ۱۵ زوجین نسبت به احساسات همسر خود بی تفاوت هستند

انسان ها با یکدیگر تفاوت دارند و در شرایط مختلف واکنش های متفاوتی تلاش می کنند. شما پس از مدتی می توانید برخی از واکنش های همسرتان را حدس بزنید ولی هرگز درمورد کارهای او قضاوت نکنید بلکه آنها را بپذیرید و برای آرام کردن همسرتان هر کاری که از دست تان برمی آید انجام دهید.

 

۱۶ زوجین فاقد مشورت با همسرشان تصمیم گیری می کنند.

شما در زمان تجرد شخصاً درمورد مسائل مختلف تصمیم گیری می کردید، به عنوان مثال درمورد اینکه پس از کار به کجا بروید، تعطیلات خود را چگونه بگذرانید، پول خود را صرف چه کارهایی کنید،…

ولی پس از ازدواج همسرتان نیز حق دارد در این تصمیم گیری ها سهیم باشد.

 ۱۷ زوجین نسبت به تفاوت ها یا اشتباهات همسرشان بردباری به خرج نمی دهند.

وقتی ازدواج می کنید در واقع همسرتان را با تمام ویژگی های مثبت و منفی پذیرفته اند. پس، انصاف نیست که در برابر مسائل جزئی عصبانی شوید.

۱۸ زوجین به حریم خصوصی یکدیگر احترام نمی گذارند

هرکسی نیاز دارد زمانی را صرف خودش کند و در فضایی آرام به کار مورد علاقه اش بپردازد. چنین امکانی را برای همسرتان فراهم کنید.

۱۹ زوجین قدر همسر خود را نمی دانند

به یاد آوردن تمام دلایل علاقه شما به همسرتان و قدردانی از زحمات او نیاز به زمان دارد ولی این کار برای پایه ریزی یک زندگی زناشویی موفق ضروری است. اگر زحمات همسر خود را از یاد ببرید و یا از او توقعات بیش از حد داشته باشید مشکلات آغاز می شود.

 ۲۰ زوجین در برطرف کردن نیازهای عاطفی همسر خود کوتاهی می کنند

یکی از وظایف مهم زوجین این است که از نظر عاطفی به همسر خود توجه کنند و زمینه رضایت او را فراهم آورند ولی متأسفانه این مسأله نادیده گرفته می شود.

 منبع:روزنامه کیهان

0 نظر 1182 بازدیدها
مدیر سایت

مهندس سید حبیب نوری،دانش آموخته رشته مهندسی فناوری اطلاعات و کارشناس ارشد سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

طراحی،مدیریت و پشتیبانی تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس

آخرینها از مدیر سایت

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...