کتاب «علاالدین و رویای پراید پرنده» در ششمین جشنواره تئاترشهر

1396/07/18 تعداد بازدید: 92
print
کتاب «علاالدین و رویای پراید پرنده» در ششمین جشنواره تئاترشهر

به گزارش تبیان فارس به نقل از خبرنگار مهر،  شورای انتخاب متون نمایشی بخش صحنه‌ای متشکل از رحمت امینی، عباس اقسامی، ساناز بیان با ارزیابی و خوانش نمایشنامه‌های این بخش تعداد ۶۲ اثر را به شکل قطعی و  ۳۱ نمایشنامه را به شکل مشروط جهت مرحله بازبینی انتخاب و معرفی کرد؛ نمایشنامه «علاالدین و رویای پراید پرنده» نوشته احسان شادمانی در میان متون قطعی پذیرفته شده‌ این جشنواره است.

پیش از این کتاب مجموعه نمایشنامه «علاالدین و رویای پراید پرنده» که حاوی سه نمایشنامه با دو مقدمه از فرهاد مهندس‌پور و احمد سپاسدار است در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، رونمایی شده بود.

نمایشنامه‌ «علاالدین و رویای پراید پرنده» در مسابقه‌ی نمایشنامه‌نویسی چهارمین دوره‌ی جشنواره تئاتر شهر موفق به دریافت تندیس بهترین نمایشنامه شده بود و در بخش نمایشنامه‌خوانی نیز دیپلم افتخارکارگردانی و دو تندیس بهترین نقش‌خوان زن و مرد را لیلا دوکوهکی و اسماعیل مرزبان برای این اثر به دست آورده بودند. 

به گزارش خبرنگار مهر، احسان شادمانی نمایشنامه‌نویس، فیلمنامه‌نویس و فیلمسازِ شیرازی دانش‌آموخته‌ سینما در گرایش کارگردانیِ دانشگاه سوره تهران است و  کسب بیش از سی تندیس و دیپلم افتخار برای نگارش نمایشنامه‌، فیلمنامه،کارگردانی فیلم و تئاتر را از جشنواره‌های ملی و بین‌المللی در کارنامه هنری دارد.

نظرات:

loader
مطالب مشابه
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک