نمایشگاه «کتاب گالری» آغاز شد

1396/05/24 تعداد بازدید: 91
print
نمایشگاه «کتاب گالری» آغاز شد

به گزارش تبیان فارس به نقل از خبرگزاری مهر ، معاون فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد فارس در حاشیه بازدید از این نمایشگاه به خبرنگار مهر گفت: ایده کتاب گالری با توجه به گروهی که آن را اداره می کنند و دارای دغدغه کتابخوانی است طرحی قابل گسترش است.

مهدی امیدبخش نمایشگاه کتاب‌گالری شیراز را مقدمه ای برای این طرح عنوان کرد و افزود: مهمترین هدف ما بردن این طرح به فضاهای شهری و شهروندی است.

وی با مثال آوردن از اجرای این طرح در پیاده روهای شهری تصریح کرد: فضاهایی مانند ایستگاه های قطار شهری، پایانه های اتوبوس، مجتمع های تجاری، بیمارستان ها و مراکز درمانی حتی شده برای ساعت هایی کتاب های یک صفحه ای به نمایش گذاشته شود باعث می گردد شهروندان برای دقایقی بتوانند از محتوای کتابهای استفاده کنند.

امیدبخش با تاکید بر حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از این طرح، کلیت آنچه قرار است روی دهد را برشمرد و افزود: تمامی هدف نمایشگاه «کتاب‌گالری» ترویج کتابخوانی در فضاهای همگانی شهری است.

معاون فرهنگی ارشاد فارس در خصوص کتابهای یک صفحه ای هم اعلام کرد: مجموعه نخست این کتابها طراحی و به چاپ رسید که در کمتر از یکسال گذشته مورد توجه قرار گرفت و در مجموعه دوم یک گروه کارشناسی متشکل از یک جامعه شناس، متخصص ادبیات، روان شناس کودک و کسانی که می توانند در این طرح ایده پردازی کنند در کنار ایشان هستند.

وی اعلام کرد: در دوره دوم کتاب های یک صفحه ای شاهد آثاری خواهیم بود که به مراتب از نظر محتوایی بسیار بهتر از دوره نخست این مجموعه است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک