در شیراز کتاب «صدسال» رونمایی شد

1396/06/07 تعداد بازدید: 85
print
در شیراز کتاب «صدسال» رونمایی شد

به گزارش تبیان فارس به نقل از خبرنگار مهر،  در این مراسم که شامگاه شنبه در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد، رییس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس با بیان اینکه حسن مشکین فام، هنرمند توانمند این سرزمین کوشیده است تا هر آنچه نقش زیبایی است را از نوعی دیگر به خوانندگان و بینندگان این اثر هنری بنمایاند، گفت: در گوشه گوشه این گنجینه هنر، یادمان های از انسان های ویژه نهفته است؛ گویی در تالار تاریخ عبور می کنیم و شگفتا که هر آنچه نقش زیبایی است، توشه خود می نماید.

«صدسال» گزارش یک اتفاق ماندگار است

کورش کمالی سروستانی با توجه به اینکه کتاب صدسال از زیبایی ها دلنشین خود گزارش یک اتفاق ماندگار است افزود: این اثر تلاشی جانفرسا از سر عشق که تار و پودش را از عشق و احساس تنیده اند.

وی با تاکید بر اینکه وجه مشترک دیگر گنجینه ها دولتی یا عمومی بودن آنان است، وجه تمایز گنجینه مشکین فام را خصوصی بودن آن برشمرد و تصریح کرد: در عرصه هنر و فرهنگ به دلیل فرهنگ عمومی و قوانین موجود، بخش خصوصی بودن آن هست.

کمالی سروستانی ادامه داد: صدسال، حکایت تاریخ فرهنگی فارس و دالان های تاریک نوشته ها، کلیشه ها، خط ها، سرب ها و رنجهای چاپخانه داران و تحمل روزنامه نگران و ناشران این دیار است.

رییس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس آثار مشکین فام را از جنس وقف فقط فرهنگی دانست که آمادگی ثبت و آرشیو شدن دارد.

مشکین فام از تنهایی انسان امروز سخن می گوید

در ادامه معاون فرهنگی و مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس هم با توجه به پیشینه نقاشی و عکاسی حسن مشکین فام و تعلق خاطر او به هنر سرزمین مادری اش گفت: نقاشی نزد مشکین فام از تنهایی انسان امروز سخن می گوید.

مهدی امیدبخش با بیان اینکه این نقاش هنرمند برای آیندگان رنگها و نقش های خیال انگیز به یادگار می گذارد افزود: کلک مشکین فام طبیعت آیین شیراز را چنان جلوه می دهد که شعر سعدی را به یاد می آورد؛ زیبایی شعرگونه در تابلوهای او نور و تعادل به کمال در تلاطم است.

وی ادامه داد: آبرنگ های این چهره شناخته شده شیراز مانند واژه های ناب شعر و نتهای موسیقی است.

نظرات:

loader
مطالب مشابه
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک