انتخاب شیراز به‌عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام افتحار بزرگی است

1395/08/25 تعداد بازدید: 4877
print
انتخاب شیراز به‌عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام افتحار بزرگی است

حجت‌الاسلام مهرابی از انتخاب شیراز به‌عنوان اولین پایخت جوانان جهان اسلام در سال 2017 میلادی خبر داد و آن را افتخار بزرگی برشمرد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس حجت‌الاسلام محمد صادق مهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس در جلسه شورای سیاستگذاری با عنوان این مطلب گفت: این افتخار بزرگی است که شیراز از طرف سازمان کنفرانس اسلامی به‌عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام در سال 2017 میلادی معرفی شد است و می توان از این ظرفیت برای اجرای برنامه های بزرگ فرهنگی، اجتماعی و مذهبی در فارس استفاده کرد.

وی درخصوص تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی گفت: این کنفرانس در پی به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی اولین قبله مسلمان در ماه اوت سال 1969 میلادی توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی، توسط کشورهای اسلامی با هدف محکوم کردن این جنایت و در راستای ایجاد وحدت، همبستگی وحفاظت از اماکن مقدس  تشکیل گردید .

حجت‌الاسلام مهرابی تاکید کرد: ادارات فرهنگی استان خصوصا سازمان تبلیغات اسلامی ضمن استقبال از این حرکت مهم بین المللی می تواند از این ظرفیت به وجود آمده در جهت احیائ هویت از دست رفته جوانان بهره گیری کرده و با تشکیل گفتمان های دینی با موضوع بحران معنویت توجه جدی به امر جوانان شود.

وی اضافه کرد: با توجه تلفیقی بودن استان و فعالیت وهابیت تکفیری، همایش وحدت جوانان شیعه و اهل سنت،در قالب گفتمان جریان شناسی در اولویت کار قرار دارد.

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک