شیطان دشمن آشکار انسان

1396/08/16 تعداد بازدید: 97
print
شیطان دشمن آشکار انسان

شیطان پرستی یک فرقه منحرف دینی و یا نهایتاً مجموعه ای از رفتارهای ناهنجار وانحرافات اجتماعی است

مقدمه مقاله :

شیطان پرستی یا شیطان گرایی:

به نظر برخی،شیطان پرستی یک فرقه منحرف دینی و یا نهایتاً مجموعه ای از رفتارهای ناهنجار وانحرافات اجتماعی است؛ اما این فقط بخش کوچکی از یک جنبش بزرگ و فراگیر است که برای تسخیر باورها و عواطف معنوی انسان معاصر و تصرف فکری و فرهنگی مردم جهان طراحی شده است. ایدئولوژی شیطانی با سرعت به سوی هدف خود می تازد و تحلیل گران ما آن را تنها با عنوان ناهنجاری و انحرافات اجتماعی می شناسند! در صورتی که بی اطلاعی از اندیشه ها و اهداف حرکت عمیق و گسترده شیطان گرایی، بهترین عامل زمینه ساز برای ترویج آنهاست. این بی اطلاعی موجب می‌شود که آنان با هجوم اطلاعاتی و توان
اقناعی بالا، افکار خود را در بین ملت ها ترویج کنند.

علائم و سمبل‌ها:
این علایم اعتقادات و شعارهای آنان را نیز هویدا می‌کند. این‌ نمادهای معروف شیطان‌پرستی حتی ممکن است (بدون اطلاع از فلسفه‌شان) روی برخی از لباس‌های جوانان ما نقش بسته باشد.

پنج‌ضلعی وارونه (Invert Pentagram)

نشانه ی ستاره ی صبح، نامی که به شیطان تعلق دارد. این علامت در مراسم مخفیانه «کابالا» و جادوگری برای احضار ارواح شیطانی استفاده می‌شود. این علامت را شیطان‌پرستان با دو رأس در بالا و ملحدان با یک رأس در بالا استفاده می‌کنند. در هر حال این علامت، نشانه ی شیطان است و مهم نیست که یک نوک ضلع آن بالا باشد یا هر دوی آن ها و یا دور آن دایره‌ای کشیده شده باشد یا خیر. در هر حال این علامت شیطان است.

دیو بافومت (Baphomet)

علامت شیطان‌پرستی، خدای شیطانی و سمبل شیطان. ممکن است این علامت به شکل جواهرات دیده شود.

علامت انسان، نشانه ی جانور (هیولا)، «...پس هر کس حکمت دارد، عدد وحش را بشمارد زیرا که عدد انسان است و عددش 666 است.»

صلیب شکسته یا چرخ خورشید (Swastika or Sun Wheel)

یک علامت مذهبی باستانی است که سال‌ها قبل از قدرت گرفتن هیتلربه کار می‌رفت. این علامت در کتیبه‌های بودایی و مقبره‌های سلتی و یونانی استفاده می‌شد. در آیین پرستش خورشید، این علامت به نظر می‌رسد نشانه ی مسیر حرکت خورشید در آسمان باشد.

چشمی که به همه‌ جا می‌نگرد (All Seeing Eye)

آن ها معتقدند که این، چشم لوسیفر (شیطان) است و کسی که قدرت کنترل آن را دارد، بر تمام دارایی‌ها حکومت می‌کند. این علامت در پیش‌گویی‌ها به‌کارمی‌رود. جادوها، نفرین‌ها، کنترل‌های روحی و تمامی انحرافات تحت این علامت کار می‌کنند. این علامت روشن فکران نیز هست.

به پول رایج ایالات متحده نگاهی بیندازید،این علامت اساس نظم‌ نوین ‌جهانی است.

صلیب وارونه (Upside Down Cross)

نشانه ی استهزا و رد کردن مسیح است. گردن بندهای آن، توسط
شیطان‌پرستان زیادی به کار می‌رود. این علامت را می‌توان همراه خواننده‌های راک و
روی آلبوم‌های آن ها دید.

شکل سر بز (Goat Head)

بز شاخ دار، بز مِندِس (همان بَعل، خدای باروری مصر باستان)،بافومت، خدای جادو، بز طلیعه یا قربانی. این یکی از راه‌های شیطان‌پرستان برای مسخره کردن مسیح است زیرا گفته می‌شود که مسیح مانند برّه‌ای برای گناهان بشر کشته شد.

هرج و مرج (Anarchy)

این علامت به معنای از میان بردن تمام قوانین است. به عبارت دیگر «هرچه تخریب‌کننده است، تو انجام بده» یعنی همان قانون شیطا‌ن‌پرستی. این علامت توسط پانک‌ها، هوی متال‌ها و راک‌ها به کار می‌رود.

ضد عدالت (Anti Justice)تبر رو به بالا علامت عدالت روم قدیم:

علامت واژگون شده ی آن، نشانه ی ضد عدالت یا شورش و طغیان است. فمینیست‌ها از دو تبر رو به بالا
به معنی مادرسالاری باستانی استفاده می‌کنند.

نظر شیطان درباره حضرت علی(ع)

حجت‌الاسلام انصاریان در شب قدردر سخنرانی خود در رابطه با حضرت علی (ع) گفتند: پیامبر اکرم از شیطان پرسید نظرت راجع به علی بن ابی‌طالب، وصی من چیست؟ شیطان پاسخ داد یا رسول‌الله
امکان دستیابی به علی وجود ندارد. این آدم از نظر ما دست‌نیافتنی است چون به پروردگار عالمیان متصل است و ما نمی‌توانیم به او برسیم و من راضی هستم که او کاری با من نداشته باشد چرا که من طاقت یک لحظه دیدار او را ندارم چون نور الهی علی آنقدر قوی است که ما را دفع می‌کند.
حضرت رسول فرمودند شیطان!‌ رفقای تو در این دنیا چه کسانی هستند؟ شیطان گفت کسانی که پشت‌سر مردم غیبت می‌کنند و پایبند به نماز نیستند.

حضرت فرمودند: همنشینان تو چه کسانی هستند شیطان گفت:شرابخواران و همچنین تمام زناکاران در آغوش من هستند.

پیامبر(ص) پرسید: وکیلان توچه کسانی هستند شیطان گفت وکیلان من کم‌فروشان، و خزانه‌داران من کسانی هستند که خمس و زکات خود را پرداخت نمی‌کنند.
وی گفت:‌ پیامبر اکرم (ص) در ادامه پرسید شیطان! سرور و شادی تو در چیست شیطان پاسخ داد در این است که مردم قسم دروغ می‌خورند.

حضرت فرمودند:چشم تو را چه چیزی کور می‌کند شیطان گفت کمکی که به مستمند در تنهایی می‌شود. پیامبر فرمودند: گوش تو را چه چیزی کر می‌کند شیطان گفت: وقتی امت تو دستانشان را به سوی پروردگار بلندکرده و یا الله و یا رب می‌‌گویند.
مسجد شیطان کجاست و چه کسانی مؤذن او هستند:


پیامبر (ص) از شیطان پرسید مسجد تو کجاست،شیطان گفت:بازارهایی که پر از غش و تقلب در مالها باشد.

حضرت فرمودند: با چه کسی هم غذا هستی شیطان گفت: زنان و مردانی که بر سر سفره، نام خدا را
نمی‌برند. حضرت فرمودند: چه کسی پیش تو عزیز است، شیطان گفت: کسی که دائم غرق در معصیت
است و معصیت را برای لحظه‌ای تعطیل و رها نمی‌کند.
وی ادامه داد: حضرت رسول از شیطان پرسید آیا تو مؤذنی هم داری شیطان گرفت کارگردانان و مطربان شبانه، مؤذن من هستند. حضرت فرمودند: شکار توچیست شیطان گفت: مردان چشم چران. پیامبر پرسید چه کسی را بیشتر از همه دوست داری شیطان گفت کسی که با اخلاق و زبانش آرامش یک جامعه و خانواده را برهم می‌ریزد.
پیامبر در ادامه از شیطان پرسید دام تو چیست، ابلیس گفت موی بیرون ریخته زنان و ادامه داد هر تار موی زن بی‌حجاب و بدحجاب دامی است برای یک مرد و به تعداد تارهای موی زنان من دام دارم. حضرت
فرمودند: مردم را از چه کاری باز می‌داری شیطان گفت از کارهای خیر اما افرادی که باعالمان و صالحان در ارتباط بوده و از عبادت هم کم نمی‌گذارند زورم به آنها نمی‌رسد.


شیطان از چه کسانی رضایت کامل دارد:
پیامبر فرمودند: شیطان از چه کسی رضایت کامل داری شیطان گفت از زنانی که با روی و موی باز با لباس و پوشش خود جلب توجه کرده، با آرایش بیرون آمده و دین مردم را غارت می‌کنند.

صهیونیسم و شیطان‌پرستی:

بسیاری بر این باورند که متون دینی یهود، مهم‌ترین عامل ایجاداین نحله ی فاسد بوده است، زیرا در آموزه‌های یهودی و عبرانی، شیطان نه یک موجودبد بلکه فرشته‌ای خادم برای آزمایش انسان‌هاست. همچنین قرار گرفتن پرچم اسرائیل دریکی از نمادهای این فرقه نیز مؤید دیگری در این زمینه است. در نگاهی جامع، ارتباط رژیم صهیونیستی و نقش آن در سازماندهی گروه‌های شیطان‌پرست در محورهای زیر

1.این گروه‌های به لحاظ فلسفه ی اولیه و بسترهای معرفتی، دامنه ی وسیعی از ارتباط با این رژیم را داشته و خواهند داشت.

2.بودجه، نظارت، پشتیبانی و... شیطان‌پرستان فعال در ایران، به صورت مستقیم توسط سازمان «موساد» تأمین شده و این سلسله اقدامات بااهداف امنیتی دنبال می‌شود.

3. نحله‌های مختلف شیطانی توسط دو سازمان عمده ی جاسوسی یعنی «سیا» و «موساد» سازماندهی و هدایت می‌شوند.

4. رژیم صهیونیستی از اعضای این گروه‌ها برای مقاصد شوم سیاسی و جاسوسی بهره می‌گیرد.

موسیقی و شیطان‌پرستی:

شیطان‌پرستان با استفاده از موسیقی توانستند به نفوذ خود در بسیاری از نقاط جهان بیفزایند.
بیشتر این اقدامات، در فضای تأسیس و فعالیت گروه متالیکا دنبال شده است.

دلایل استفاده از موسیقی:

الف) جاذبه‌های مجازی و حاشیه‌‌‌ای موسیقی متالیکا، مانندایجاد فضا برای روابط آزاد دختران و پسران.

ب) ارزان و قابل دست رسی بودن موسیقی با توجه به ارتقای تجهیزات فنی تکثیر و توزیع.

ج) کاهش سطح حساسیت - یا حساسیت‌زدایی - از طریق نفوذ به خانواده‌ها، شرکت‌ها، اتومبیل‌های
شخصی، رایانه‌های شخصی و در نهایت گوشی‌های تلفن همراه.

شیطان پرستی در ایران:

شیطان پرستی جدید نیز مانند برخی فرقه های دیگر، کم و بیش در جامعه نفوذ کرده و جسته و گریخته
رفتارها، چهره ها، کتاب ها و علائمی در این موضوعات مشاهده می‌کنیم.یک گروه تحقیقاتی، نسبت به گسترش شیطان پرستی در جامعه هشدار داده که اکنون بیش از 70 فرقه شیطان پرستی در کشور فعال هستند.

و نیز کارشناسان فرهنگی با اشاره به پوشش و مدلهای جدید موی برخی از دختران و پسران، از گسترش شیطان پرستی ابراز نگرانی کرده اند و هشدار داده اند: این جریان ضد فرهنگی که از دهه 70 وارد کشور شد.در سایه غفلت مسئولان، به سرعت در غالب شبکه‌های زیرزمینی در تهران، برخی شهرستانها و مراکز
استانها ریشه دوانیده است.در تحقیقات مستندی که به تازگی بیان شده و در اختیار مسئولان قرار گرفته است، لباسهای گشاد، رنگی جلف، انگشترهای تیغ‌دار، دستبندهای عجیب، گردنبندهای اسکلتی با موهای بلند یا سر طاس، به‌عنوان نشانه‌های ویژه گروههای همسو با شیطان پرستی بیان شده است.

هشدارهای قرآن به انسان در مورد شیطان:

قرآن در آیات متعددی از شیطان به‌عنوان دشمن آشکار انسان معرفی نموده و می ‏فرماید: إِنَّ الشَّیْطَانَ لِلإِنسَانِ عَدُوٌّ مُّبِینٌ؛ «شیطان دشمن آشکار انسان است.» و درهشداری دیگر می‏ فرماید، بنی آدم شیطان شما را فریب ندهد آن گونه که پدر و مادر شما را از بهشت بیرون کرد.

قرآن در هشدار دیگری می ‏فرماید: «هر کس شیطان را به جای خداوند به‌عنوان ولی و سرپرست
خود انتخاب کند زیان آشکاری کرده است.»

و درباره پیروان شیطان می‏ فرماید: «هر آینه جهنم را از تو و بندگانی که از تو پیروی کنند پر خواهم کرد.»

در اینجا یک سوال مطرح می ‏شود و آن اینکه با توجه به این همه هشدارهای قرآنی و انبیاء و ائمه
معصومین علیهم السلام و پیامدهایی که پیروی از شیطان دارد چرا انسان‏ها به این هشدارها بی توجه هستند؟

در پاسخ باید بگوییم که چند عامل موجب این بی ‏توجهی شده است:

1- شیطان آنچنان مخفی و پنهان در انسان نفوذ می ‏کند که انسان فکر می‏ کند این خود اوست که
چنین تصمیمی را گرفته است و دشمنی را احساس نمی‏ کند.

2- راه شیطان راه آسان و همواری است. حضرت علی علیه السلام می ‏فرماید: «بدانید که شیطان راه خود را آسان و هموار می ‏سازد تا به راحتی و آسانی به دنبال او بروید و از او پیروی کنید.»

3- فوری نبودن نتایج پیروی از آن دشمن خطرناک. یعنی اغلب نتایج بنیان کن پیروی از نفس اماره و
شیطان، چنان فوری نیست که انسان با چشیدن طعم تلخ آن در برابرش مقاومت ورزد.

4- لذت گرایی افراطی که قوای مقاومت را از انسان می ‏گیرد.

5- تنوع و انعطاف پذیری شگفت انگیزی که در شیطان نیز یکی از عوامل تاثیرپذیر انسان از
برنامه ‏های شیطان است.

روش مقابله با ابزار انحراف:


امروزه برای مقابله با این ابزار، ضروری است، اولاً: آن را شناخت و بعد با همان ابزار به مقابله با آن رفت. به‌عنوان مثال اگر امروز دشمن از طریق هنر و فیلم‌های سینمایی ضد دینی به میدان آمده است، راه مقابله تنها بستن سینماها، فیلتر کردن سایت‌های مستهجن و خلاف اخلاق، و برخورد فیزیکی نیست؛ زیرا این کار نتیجه نهایی را به دنبال نخواهد داشت. بنابر این لازم است با استفاده از هنر بر اساس آموزه‌های اسلامی در خنثا کردن آن کوشید.
از آنچه بیان شد می‌توان نتیجه گرفت که تدابیر دیگری برای مقابله با این امور باید اتخاذ کرد. پیشنهاد می‌شود با برگزاری جلسات پرسش وپاسخ (متناسب با ظرفیت و روحیه جوانان) و حضور کارشناسان متعهد، اردوهای سالم تفریحی، آموزشی، و...به جوانان آگاهی بخشید تا با اختیار خود راه صحیح را انتخاب نمایند.
نکته‌ای که در این جا قابل ذکر است، این است که گر چه دروس معارف دانشگاه‌ها، کمک خوبی برای رشد آگاهی‌های دانشجویان است، اما به هر حال کافی نیست؛ زیرا عده‌ای از سر نیاز دینی و اعتقادی در این دروس شرکت نمی‌کنند، بلکه فقط برای پاس کردن آن درس و اجبار، در کلاس حاضر می‌شوند، لذا اگر اساتید دروس تخصصی متعهد و آشنای به مسائل اسلامی، با هماهنگی اساتید معارف و کارشناسان علوم دینی، به صورت غیر مستقیم دقایقی از وقت کلاس را در این مسائل سپری کنند، به نظر می‌رسد که نتیجه بهتری داشته باشد و مجالی برای کسانی که مسائل ضد دینی را القا می‌کنند باقی نخواهد ماند.

وظیفه مسئولان مسئولان نظام در قبال منکرات و انحرافات عقیدتی:


برخورد سطحی و فیزیکی (از ناحیه دولت یا اشخاص) با این گونه مسائل در بسیاری از موارد نه تنها نتیجه ندارد، بلکه ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. از اموری که به نظر می‌رسد توجه به آن ضروری است، ریشه‌یابی در مورد اسباب ورود این مسائل در مراکز فرهنگی و جامعه است. گر چه کارهای خوبی در سالیان اخیر جهت رشد فرهنگی و اعتقادی جوانان انجام شده است، اما این مسئله نباید مورد غفلت قرار گیرد، پرداختن به امور فرهنگی خصوصا برای نسل جوان، با گذشته بسیار متفاوت است؛ زیرا با ابزار و امکاناتی نظیر اینترنت، شبکه‌های ماهواره‌ای، و رسانه‌های جمعی، که توسط دشمنان اسلام برای تبلیغ مقاصد خود ایجاد شده و به سهولت در اختیار نسل امروز است، کار را کمی دشوارتر کرده است.

وظایف مردم در مواجهه با این امور:
یکی از دستورات بسیار مهم اسلامی که از فروع دین نیز محسوب می‌شود و اولیای الاهی مال و جان و آبروی خود را دراین راه صرف کرده‌اند، مسئله امر به معروف و نهی از منکر است.
آنچه در پایان این گفتار ضروری به نظر می‌رسد، این است که برای نجات انسانی که در حال غرق شدن است آشنا بودن به فن شنا به تنهایی کافی نیست؛ زیرا بسیار اتفاق افتاده است که افرادی که شناگر خوبی بوده‌اند، ولی در هنگام کمک به دیگران خود نیز غرق شده‌اند؛ بنابراین لازم است که نجات غریق هم
باشند.
این مثال را از این جهت ذکر کردیم که برخی افراد در جایگاه هدایت‌گری دیگران باید آنچه لازمه این مسئله، از قبیل ازدیاد دانش و داشتن تقوا و عامل بودن به آنچه می‌گویند...را به دست آورند تا بتوانند تاثیرگذار در دیگران باشند؛ و گرنه کارشان نتیجه‌بخش نخواهد بود.

منابع:
پایگاه اسلام کوئست، برگرفته از مقاله «راه مقابله با شیطان پرستی»

مکاشفات

دن براون، راز داوینچی، مترجم: سمیه گنجی و حسین شهرابی، ساری

جرج هارت،اسطوره های مصری، مترجم: عباس مخبر،

حمید رضامظاهری سیف، «پیوند عقلانیت سکولار با معنویت لیبرال در شک پایدار» فصلنامه
کتاب نقد46

حمیدرضا مظاهری سیف، سیاست در دامان عرفان،

حمید رضامظاهری سیف. خودشناسی عرفانی،

محمدبن یعقوب کلینی، اصول کافی، جلد دوم، تهران: دارالکتب الاسلامی،

وآیات قران

تهیه کننده:زهرا زارع

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک