دبیرخانه شورای قرآنی فارس تشکیل شد

1396/04/27 تعداد بازدید: 206
print
دبیرخانه شورای قرآنی فارس تشکیل شد

با حضور مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس و حجت الاسلام زارع عمادی نماینده اداره کل تبلیغات اسلامی نشست دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان فارس برگزار شد.

به گزارش تبیان فارس به نقل از خبرنگار مهر، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان فارس ظهر دوشنبه در نشست اعضای دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان فارس خواستار تشکیل اتاق فکر برای تحکیم و توسعه فعالیت های شورا شد.

بهزاد مریدی با بیان اینکه مهمترین موضوعی که دغدغه اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی در استان فارس را به خود اختصاص می دهد، تحلیل و اهم و فی الاهم شدن مصوبات این شوراست افزود: کمیته های سه گانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی که متشکل از پژوهش(حوزه علمیه)، توسعه و ترویج(فرهنگ و ارشاد اسلامی) و آموزش عمومی(آموزش و پرورش) است باید اتاق فکری داشته باشند که به این کمیته ها پیوسته و در نهایت پیشنهادها را برای تصویب به شورا ارایه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس در این جلسه که به بحث و تبادل نظر پیرامون فعالیت های دبیرخانه اختصاص یافت درخصوص اتاق فکر پیشنهادی عنوان کرد: این اتاق فکر می تواند تمام اختیارات را دارا بوده و هرچه را که تصویب شد توسط دبیر ابلاغ کند.

در  امور قرآنی فعالیت جزیره ای شکل نگیرد

مریدی حضور افراد حقیقی را در اتاق فکر شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان فارس را موجب بازخورد مناسب مصوبات این شورا دانست و افزود: این در حالیست که شورا با مجموعه شورای شهر و شهرداری توسط دبیرخانه امکان تعامل را برقرار ساخته تا کارهای جداگانه و جزیره ای هم شکل نگیرد. زیرا چنین رویکردی در فعالیت های قرآنی به شکل جداگانه و جزیره ای بازخورد مناسبی در جامعه ندارد و غیرحرفه ایست چراکه شورا جایگاه و مقامی برای توسعه قرآنی به شمار می رود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه شورا باید بتواند مجموعه مالی و مشارکت های گروهی را در دل خود جای دهد در عین حال عنوان کرد: هر اتفاق قرآنی که قرار است در استان فارس بیفتد دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی مکلف به اطلاع رسانی و حضور اعضاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس خواستار تشکیل ماهانه اتاق فکر دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شد و افزود: این اتاق فکر در عین حالی که چندین موضوع را پی گیری می کند هرماه می تواند طبق یک برنامه مشخص ۵ تا ۶ مصوبه داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: باید خبرهای خوش توسط اعضای دبیرخانه به شورای توسعه برده شود تا مباحثی که در شورا مطرح می شود کاملا قرآنی و عملیاتی باشد.

در ادامه نماینده اداره کل تبلیغات اسلامی فارس هم جمع اعضای دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان فارس با توجه به اینکه این اداره کل دارای بخش امور قرآنی است گفت: ۴۱۹ موسسه و خانه قرآن شهری و روستایی زیر نظر اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان فعالیت دارند

حجت الاسلام و المسلمین زارع عمادی از طرح تخصصی استعدادهای برتر قرآنی در این نهاد خبر داد و افزود: یکی از اهداف این طرح جلوگیری از آسیب های اجتماعی به واسطعه فعالیت های قرآنی است.

وی ادامه داد: ماهانه دانش آموزان و استعدادهای برتر قرآنی در شهرستانهای فارس به فعالیت می پردازند که تاکنون به ۵۰ نفر رسیده است؛ در قالب این طرح موضوع سطح زندگی قرآنی مورد نظر قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان نشست دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان فارس احکام هر یک از اعضا اعطا شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک