92 هزار هئیات مذهبی در کشور فعال است

1396/04/26 تعداد بازدید: 190
print
92 هزار هئیات مذهبی در کشور فعال است

دکتر خاموشی با تاکید اینکه شناختن مبانی و مطالعه محیط اجتماعی از مقوله های ریشه کنی آسیب های اجتماعی در جامعه است، اذعان داشت: نگرش سنجی و نیازسنجی جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش تبیان فارس گیلان، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در سفر یک روزه به گیلان با هیئت همراه، در دیدار با آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، آسیب‌های اجتماعی را از دغدغه‌های مهم جامعه دانست و مطرح کرد: آمار طلاق، ازدواج و اعتیاد در جامعه احصا و بنا بر آمار دریافتی برنامه‌های نوینی جهت رفع این معضلات اجتماعی تدوین شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی خاموشی با اظهار اینکه بر اساس اطلاعات موجود تصمیماتی جهت رفع موانع موجود اتخاذ شود، متذکر شد: با دریافت آمار و اطلاعات می‌توان برنامه‌های ارزشمندی جهت رفع مشکلات اجتماعی تدوین و اجرا کرد.

وی با اشاره به اینکه مقدمات و زیر ساخت‌های فرهنگی مهیاست و با تشکیل شورای اجتماعی می‌توان از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کرد، تصریح داشت: با تشکیل مراکز رصد در استان‌ها، برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی بیش از پیش توسعه خواهد یافت.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به مقوله مهاجرت از روستا به شهر پرداخت و خاطرنشان کرد: طبق آمار دریافتی طی چند سال اخیر در خصوص مهاجرت از شهر به روستا در استان‌های مازندران و گیلان متوقف و رو به کاهش بوده است.

دکتر خاموشی در پایان با تاکید بر اینکه شورای فرهنگی کمیته اجتماعی در استان‌ها راه اندازی شود، تبیین کرد: در حال حاضر 92 هزار هئیات مذهبی در کشور فعال هستند.

پاسخ به شبهات دینی، از وظایف استادان حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها است

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت ضمن خیر مقدم به حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی خاموشی و هیئت همراه، پاسخ به شبهات دینی را از وظایف استادان حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها خواند و اظهار کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای به‌دنبال از بین بردن اعتقاد مردم هستند و اگر جامعه با فرهنگ اسلام ناب آشنا باشد، دین حفظ می‌شود.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی با اشاره به اینکه انجام امور فرهنگی و علمی از نکته‌هایی است که روحانیون باید به آن بپردازند، افزود: دشمنان شبهات بسیاری را در جامعه مطرح کردند و روحانیون باید پاسخگوی این مسائل باشند.

وی با اشاره به لحاظ کردن و اجرای برخی از نکته‌ها برای رسیدن به آرمان‌های نظام اسلامی بیان داشت: نکته نخست آن است که فعالیت‌های دیگران را با تبلیغات سوء علیه همدیگر خنثی نکنیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، عنوان کرد: بعضی از افراد وظیفه شرعی خود می‌دانند تا مسؤولان و خدمتگزاران نظام را تخریب کرده و مسائلی را به آنها نسبت دهند و این امر موجب تضعیف روحیه مسئولان می‌شود.

وی در ادامه از وجود ۸۰ هزار نفر روحانی در قم خبر داد و گفت: در بعضی از مناطق کشور که ۱۵ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند یک روحانی وجود ندارد در صورتی که مردم به علماء علاقمند هستند و روحانیون با اعتقاد باید در برطرف کردن نابسمانی‌ها و مشکلات منطقه خود تلاش کنند، زیرا تلاش روحانیون در برطرف کردن مشکلات جامعه موجب خوشبینی مردم نسبت به نظام اسلامی می‌شود.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه تمام مسائل نباید با نگاه سیاسی باشد، ابراز کرد: انگیزه دینی مردم در جامعه باید حفظ شود بنابراین آشنایی مردم با دین حائز اهمیت است.

آیت‌الله قربانی روستاها را سنگر دینداری دانست و یادآور شد: مردم در جامعه به‌ویژه در روستاها باید احساس کنند بی‌پناه نیستند و این امر وظیفه روحانیون را سنگین‌تر کرده است.

گفتنی است، این دیدار 25 تیر 96 با حضور مدیرکل و معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گیلان و رئیس حوزه هنری استان در بیت امام جمعه رشت انجام شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک