مسجد بهترین نقش را در کاهش نابسامانی های اجتماعی دارد

1396/09/13 تعداد بازدید: 12
print
مسجد بهترین نقش را در کاهش نابسامانی های اجتماعی دارد

حجت الاسلام غلامی پور روحانی مستقر بوانات گفت:مسجد سرجمع همه تلاش های دینی است که می تواند بهترین نقش را در کاهش نابسامانی های اجتماعی در سطح خرد و کلان داشته باشد

به گزارش تبیان فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس،‍ حجت‌الاسلام محمد غلامی پور روحانی مستقر روستای جشنیان بوانات گفت: مسجد بهترین نقش را در کاهش نابسامانی‌های اجتماعی دارد.

حجت‌الاسلام غلامی پور مسجد را محل اجتماع تمام کارکردهای معنوی دانست و گفت: مسجد سرجمع همه تلاش های دینی است که می تواند بهترین نقش را در کاهش نابسامانی های اجتماعی در سطح خرد و کلان داشته باشد.

غلامی پور تصریح کرد: به تجربه ثابت شده که در مقیاس کوچک تر نیز در هر محله ای به هر اندازه که مسجد با جامعه و روحانیون انس داشته باشد،مسائل نابسامان اجتماعی و بن بست اخلاقی و مشکلات خانمان سوزی مانند اعتیاد کمتر وجود دارد و هر جا مسجدی آباد بود و روحانی فعالی وجود داشت، آن ناحیه از ضربات سهمگین و تیرهای زهرآلود مفاسد اجتماعی مصونیت بیشتری داشته است.

وی تربیت انسان های برجسته و دینی در مسجد را یادآور شد و گفت: چنین افرادی می توانند مدیران یک جامعه ایده آل اسلامی باشند و اگر کلید مدیریت اجتماعی در دست خروجی ها و فارغ التحصیلان مسجد باشد، این افراد می توانند در مسائل کلان اجتماعی و اصلاحات نقش آفرین باشند.

روحانی مستقر روستای جشنیان بوانات در ادامه به جایگاه فرهنگ آفرینی مسجد در تحولات اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: تمام تحولات و تغییرات اجتماعی به شکل گیری اخلاقی و هویت انسانی و شخصیت درونی انسان بازمی گردد و هر چه سامانه روحی افراد جامعه، متخلق به اخلاق منظم و الهی باشد، تحولات اجتماعی آن جامعه بر طبق همان سامانه تنظیم و برنامه ریزی می‌شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک