فعال بودن مساجد و حضور مبلغین دینی موجب کاهش نابسامانی هاست

1396/09/12 تعداد بازدید: 11
print
فعال بودن مساجد و حضور مبلغین دینی موجب کاهش نابسامانی هاست

گردهمایی روسای ادارت تبلیغات اسلامی استان فارس با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق مهرابی مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس ، این گردهمایی با حضور روسای ادارات و دفاتر تبلیغات استان فارس و همچنین 185 روحانی مستقر این استان در شیراز برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق مهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس با ایراد سخنرانی در این گردهمایی گفت : گردهمایی روحانیون مستقر و روسای ادارات تبلیغات اسلامی فارس حضور مبلغین و روحانیون در کنار مردم و با فعال نمودن مساجد موجب کاهش نابسامانی ها و آسیب های اجتماعی خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس افزود : راه برون رفت از آسیب های اجتماعی توجه به مباحث دینی است . افزایش طلاق ، بیکاری، ناسازگاری ها ، بی هویتی و همه نابسامانی های اجتماعی ریشه در عدم توجه به مباحث دینی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق مهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس تصریح کرد : روحانیون و علما همواره در طول تاریخ نقشی بی بدیل برای مبارزه با آسیب های اجتماعی بازی کرده اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهرابی در ادامه سه عامل بیکاری ، طلاق و اعتیاد را ریشه افزایش سایر آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت : گستردگی این معضلات در جامعه نیازمند ورود همه اقشار برای مقابله با این معظلات است که در این راستا مبلغان دینی و مسئولین تبلیغات اسلامی به‌عنوان بازوان توانمند عرصه تبلیغ دینی می توانند کمک های درخور توجهی به مردم و سایر مسئولان و دستگاههای متولی امر نمایند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس نقش حوزه‌های علمیه و روحانیون را پررنگ‌تر از سایر نهادها برشمرد و خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسات متعدد و منابر علل بروز آسیب‌های اجتماعی عنوان و در راستای تحکیم خانواده‌ها مسائلی همچون ، حقوق متقابل زوجین در مساجد، منابر و کانون های فرهنگی  مطرح و اثرات تخریبی طلاق نیز تبیین شود.

وی با بیان اینکه با توجه به تهاجم فرهنگی غرب و مقوله مهم جنگ نرم حضور روحانیون و مبلغین مستقر می تواند در برابر این مشکلات فرهنگی سدی محکم باشد ، افزود: دانش افزایی اجتماعی و آشنایی با موضوعات و مسائل به روز به این توانمندی کمک خواهد کرد.

 

نظرات:

loader
مطالب مشابه
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک