شهید محمد علی ارجمند مزیدی

1395/12/14 تعداد بازدید: 561
print
شهید محمد علی ارجمند مزیدی

شهید محمد علی ارجمند مزیدی فرزند حسن علی در هفدهم شهریورماه 1346 در روستای موردی (جلیان ) از روستاهای شهرستان فسا دیده به جهان گشود . ایشان در خانواده ای که از نظر مالی تنگدست اما از نظر معنوی و ایمان غنی بودند پرورش یافت .

 شهید محمد علی ارجمند مزیدی فرزند حسن علی در هفدهم شهریورماه 1346  در روستای موردی (جلیان ) از روستاهای شهرستان فسا دیده به جهان گشود . ایشان در خانواده ای که از نظر مالی تنگدست اما از نظر معنوی و ایمان غنی بودند پرورش یافت . پدرش بسیار سخت کوش بود و خود را وقف خانواده خود کرد پدر او از راه کشاورزی مخارج خانواده خود را تأمین می نمود .محمد علی در دامان مادری مهربان و معتقد به دین اسلام بزرگ شد . از چنین پدر و مادری که در تربیت اسلامی فرزند خود تلاش زیادی می کردند نوجوانی بسیار غیرتمند نسبت به دین و اسلام پرورش یافت . شهید محمد علی همانند دیگر هم سن و سالانش در شش سالگی به دبستان رفت و دوره ی ابتدایی خود را در زادگاهش آغاز نمود . او سرانجام دوره ی ابتدایی خود را به پایان رسانید و به دلیل وضعیت بد اقتصادی خانواده ترک تحصیل کرد و به یاری پدر در امر امرار معاش شتافت و به شغل کشاورزی مشغول شد . ایشان تمام محصول یک سال خود را که از راه کشاورزی به دست می آورد خرج خانواده خود می نمود . در زمان اوج گیری انقلاب با این که سن کمی داشت اما تنفر خود را علیه رِژیم شاهنشاهی نشان می داد . مدتی از شروع جنگ تحمیلی می گذشت . شهید محمد علی یک سال قبل از اینکه زمان سربازی اش فرا برسد داوطلبانه به خدمت سربازی شتافت و یا این که هنوز به سن قانونی نرسیده بود بعد از گذراندن دوره ی آموزشی خالصانه در جبهه حق علیه باطل حضور پیدا کرد . 26 ماه از خدمت خود را در آن جا گذراند . تا اینکه بالاخره در هشتم فروردین ماه 1367 ساعت 5:30 صبح توسط دشمن بعثی بر اثر تیر مستقیم به ناحیه قفسه سینه در منطقه فکه به فیض شهادت نائل آمدند. پیکرپاک و مطهرش طی مراسم باشکوهی درشانزدهم فروردین ماه 1367 در قطعه شهدای موردی به خاک سپرده شد . روحش یادش گرامی باد .

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک