در استانه دهه کرامت

1396/04/28 تعداد بازدید: 84
print
در استانه دهه کرامت

متن بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مردم شیراز در سفر سال 88 در مورد اهمیت مذهبی شهر شیراز و حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع):


شیراز در طول قرنهاى گذشته، استعداد انسانى خود را تقریباً در همه‌ى زمینه‌هاى علمى به اثبات رسانده است؛ همچنین در زمینه‌هاى اجتماعى و دینى و آن چیزى که به سرنوشت ملتها مربوط مى‌شودهم - یعنى تصمیم و عزم ملى - استان فارس و شهر شیراز یک تاریخ برازنده و برجسته‌اى دارند. هرچه انسان به تاریخ شما بیشتر دقت مى‌کند، اوج فرزانگى این مرز و بوم و مردم این منطقه را بیشتر درمى‌یابد.

از جنبه‌ى دینى - که من باز هم روى این مسئله تأکید خواهم کرد - مرقد جناب احمدبن‌موسى و برادران بزرگوارش و دیگر امامزاده‌هاى خاندان پیغمبر، یک نشانه‌ى بسیار مهمى است. این که پیغمبرزادگان محترم و معتبر، مردم فارس را مخاطب خود و منطقه و منزل آنها را مأمن خود قرار بدهند، بسیار چیز پرمعنا و مضمون‌دارى است؛ بخصوص شخصیت برجسته‌ى جناب احمدبن‌موسى که در میان امامزادگان شناخته‌شده‌ى خاندان پیغمبر، جزو برجستگان محسوب مى‌شود. درباره‌ى او این‌جور نوشته‌اند که: «و کان احمدبن‌موسى کریما جلیلا ورعا و کان ابوالحسن... (علیه‌السّلام) یحبّه و یقدّمه»؛ مردى بخشنده و کریم و باورع و داراى جلالت مقام و منزلت بود و پدرش - حضرت موسى‌بن‌جعفر - این بزرگوار را بر فرزندان و خویشاوندان دیگر خود مقدم مى‌داشت و به او محبت ویژه‌اى داشت. شیراز هدف توجه این امامزاده‌ى عزیز و دیگر امامزادگان قرار گرفت؛ آمدند و از سوى این مردم هم پشتیبانى شدند! تا امروز هم برکات این بزرگوار بر سرتاسر استان و بر بخش مهمى از این کشور، جارى و سارى است.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک