اطلاعیه ها - گردشگری

هزینه 22 میلیارد ریالی برای مهم ترین ابنیه های تاریخی محور ساسانی فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از هزینه اعتبار 22 میلیارد ریالی برای حفاظت، ساماندهی و مرمت و ایجاد زیرساخت های لازم آثار تاریخی و ارزشمند پرونده ثبت جهانی محور ساسانی از 3 سال گذشته تاکنون خبر داد.

ادامه مطلب
1396/07/05

چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!

یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک ترین نقاط روی زمین، چاه یعقوب نام دارد. این چاه مشهور در کشور آمریکا و در منطقه ی ویمبرلی تگزاس قرار گرفته است. چاهی که به آن لقب زیبای ترسناک را داده اند چرا که تا حالا قربانیان زیادی گرفته است.

ادامه مطلب
1396/06/20

۱۱ اقامتگاه بوم گردی در فارس افتتاح می شود

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از افتتاح ۱۱ اقامتگاه بوم گردی و ۵ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان بمناسبت هفته دولت خبر داد.

ادامه مطلب
1396/06/07

۳۰ محصـول صنـایع دستی فــارس ملی می شود

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس از جایگیری۳۰ محصول دست ساز هنرمندان فارس در فهرست نشان ملی مرغوبیت و برتری آثار صنایع دستی خبر داد.

ادامه مطلب
1396/05/14

اجرای چهارمین مرحله مرمت عمارت دیوانخانه دوره زندیه در شیراز

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: چهارمین مرحله مرمت عمارت دیوانخانه که یکی از بناهای ارزشمند متعلق به دوره زندیه است و در نزدیکی ارگ کریم خان در شیراز قرار دارد، در دست انجام است.

ادامه مطلب
1396/05/02

بافت تاریخی شیراز با کمک ایتالیایی ها نجات می یابد

بافت تاریخی شیراز برای نخستین بار در قالب طرحی با کمک ایتالیایی ها نجات می یابد.

ادامه مطلب
1396/04/31

شیراز از ثبت جهانی جا نماند

در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس همایش مطالعات تاریخ ایران برگزار شد همایش علمی مطالعات تاریخ ایران دریاد روزباستان شناس و پژوهشگر برجسته در حوزه تمدن ومطالعات هخامنشی، زنده یادپروفسور علیرضا شاپورشهبازی در شیراز برگزار شد.

ادامه مطلب
1396/04/26

جزئیات جدیدی از فصل دوم کاوش های باستان شناختی در محوطه پاسارگاد

سرپرست کاوش های جامع باستان شناختی در پاسارگاد هدف از فصل دوم کاوش های باستان شناختی در محوطه باستانی پاسارگاد را روشن ساختن ابهامات درباره زندان سلیمان اعلام کرد.

ادامه مطلب
1396/04/25

ابهام در کشف ردپای دایناسورهای ۱۷۰ میلیون ساله در بلده

دیرینه شناسان تائید می کنند و مسئولان تکذیب درحالی که ردپای دایناسورهای ۱۷۰ میلیون ساله در بلده نور گزارش می شود اما هنوز این ادعا از سوی متولیان امر در مازندران اثبات نشده است.

ادامه مطلب
1396/04/24

هزارتوهای سنگی جاذبه ای اسرارآمیز در میانه دریای سیاه

بولشوئی زایاتسکی Bolshoi Zayatsky جزیره ای کوچک در مجمع الجزایر Solovetsky در خلیج اونگا دریای سیاه در روسیه است. این جزیره حدود 13 یا 14 هزارتوی اسرارآمیز و همچنین بالغ بر 850 توده ی سنگی و چیدمان های متعدد سنگی دیگر را در خود جای داده که از آن جمله...

ادامه مطلب
1396/04/18

شهرستان آباده

شهرستان آباده یکی از شهرستان های استان فارس ایران است. مرکز این شهرستان، شهر آباده است. جمعیت کل این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با ۹۲۹۵۲ نفر بوده است. آباده از نظر جمعیت یازدهمین شهر استان فارس است. آباده در بین چهار مرکز جمعیتی و فرهنگی...

ادامه مطلب
1396/04/10

عجیب ترین پدیده طبیعی در جهان

ادامه مطلب
1396/03/21

پارک ملی لار، سرزمین زیبایی ها

ادامه مطلب
1396/03/19

عجیب ترین دریاچه دنیا با درختانی وارونه

ادامه مطلب
1396/03/12

نارنجستان قوام شیراز عمارتی زیبا

ادامه مطلب
1396/03/07
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک