گردشگری پیشرانه توسعه استان فارس است

1396/10/17 تعداد بازدید: 17
print
گردشگری پیشرانه توسعه استان فارس است

نائب رئیس اتاق بازرگانی شیراز گفت: بخش گردشگری در استان فارس به عنوان پیشران توسعه استان می تواند تا حد قابل قبولی بخش اقتصاد به ویژه اشتغال و درآمدزایی استان را رونق بخشد.

به گزارش تبیان فارس به نقل از خبرگزاری مهر، محمدصادق حمیدیان در جلسه مشترک هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و کمیسیون گردشگری اتاق شیراز بیان کرد: فارس با ثبت بیش از سه هزار اثر در فهرست آثار ملی و چهار اثر در فهرست آثار جهانی یکی از استان های منحصربه فرد در بخش گردشگری است که جایگاه خوبی در بین مردم داخل و خارج از کشور دارد.

وی افزود: ظرفیت های مناسبی در بخش گردشگری فارس وجود دارد که متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم به نحو مناسبی از این پتانسیل ها استفاده کنیم در حالی که توجه به این بخش می تواند مشکلات اقتصاد و اشتغال استان را حل کند.

حمیدیان با بیان اینکه رفع مشکلات بخش گردشگری اقدامی مهم در جهت رونق اقتصادی استان است اظهارداشت: امروز تهدیدهایی از جمله وجود مهمانسراهای دستگاه های اجرایی و رستوران ها و تولیدغذای بانک ها و ادارات بخش گردشگری کشور و استان فارس را تهدید می کند.

وی ادامه داد: برخی از اقدامات در بخش های دیگر بر قیمت تمام شده بخش گردشگری تاثیرگذار باشد لذا باید ساز و کاری در نظر گرفته شود که این بخش بتواند رشد و در جهت جذب گردشگر داخلی و خارجی فعال شود.

نائب رئیس اتاق شیراز عنوان داشت: بخش خصوصی در حوزه گردشگری باید مشکلات در این بخش را به صورت کارشناسی بررسی و از ظرفیت های قانونی برای رفع آنها استفاده کند.

حمیدیان با اشاره به حمایت اتاق شیراز از رونق بخش گردشگری در استان اضافه کرد: اتاق شیراز با تمام توان تلاش می کند با بهره گیری از ظرفیت هایی از جمله شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کمیسیون ماده 12 در جهت رفع مشکلات بخش گردشگری استان اقدام موثری انجام دهد.

وی تصریح کرد: آمارها در استان نشان می دهد علیرغم ظرفیت های مطلوب در بخش های مختلف، سهم ما از تولید ناخالص ملی مناسب نیست که این نشان می دهد که باید بازنگری در بخش های مختلف اقتصاد استان انجام شود.

مطالب مشابه
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک