مدیرمجموعه آرامگاه سعدی اعلام کرد: قنات و حوض ماهی سعدی احیاء شد

1396/08/23 تعداد بازدید: 78
print
مدیرمجموعه آرامگاه سعدی اعلام کرد: قنات و حوض ماهی سعدی احیاء شد

مدیرمجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه سعدی شیراز گفت: برای احیای قنات و حوض ماهی آرامگاه سعدی نیازمند ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار هستیم که ۲۰۰ میلیون تومان محقق شده است.

به گزارش تبیان فارس به نقل از خبرنگار مهر، امید تجلی بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری احیای قنات سعدی افزود: این قنات طی سال های گذشته به دلیل خشکسالی دچار مشکل شده بود که با کف شکنی، مجدد احیاء شد.

وی تصریح کرد: حوض ماهی نیز نیازمند همکاری بیشتر کارشناسان جهاد کشاورزی استان فارس و دیگر دستگاه های متولی است.

مدیرمجموعه آرامگاه سعدی تاکید کرد: برای ادامه این روند احیاء و بازسازی نیازمند رقمی حدود ۶۰۰ میلیون تومان هستیم که تا به امروز تنها ۲۰۰ میلیون تومان محقق شده است.

تجلی تصریح کرد: آب بازگشته به قنات سعدی هنوز در حد مطلوب نیست که رد این راستا نیز نیازمند همکاری و کمک های بیشتر کارشناسان هستیم.

در ادامه مسعود منفرد معاون فنی شهرداری منطقه ۳ شیراز نیز گفت: تاکنون هزار و۵۰۰ مترلایروبی شده وهمین میزان نیز باید اجرا شود که با تامین هزینه ها شاهد ۲ لیتربرثانیه دبی آب حوض ماهی وباغ دلگشا هستیم که باید به ۲۰ لیتر برسد.

مطالب مشابه
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک