رتبه برتر فارس در کشور در زمینه جذب و گزینش خواهران طلبه

1396/04/20 تعداد بازدید: 38
print
رتبه برتر فارس در کشور در زمینه جذب و گزینش خواهران طلبه

رئیس اداره خدمات تحصیلات تکمیلی حوزه های علمیه خواهران گفت: استان فارس در ثبت پذیرش و گزینش طلبه خواهران ازنظر آماری کمی و کیفی در میان دیگر استان ها در وضعیت برتر و مناسبی قرار دارد.

به گزارش تبیان فارس به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، حجت‌الاسلام حافظ نوروزی اظهار داشت: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران طی 3 سال اخیر به‌ صورت فعال و مستمر آزمون سطح چهار (دکتری) را در سه رشته شامل دو رشته عمومی در یازده استان کشور و یک‌ رشته تخصصی مصوب و برگزار کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در مقطع سطح چهار تاکنون در رشته تفسیر و علوم قرآنی، گرایش تفسیر تطبیقی و در رشته فقه و اصول، گرایش فقه خانواده برای یازده استان کشور تصویب‌ شده است.

رئیس اداره خدمات تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه تصریح کرد:  تحصیلات تکمیلی در دو سطح سه و چهار تعریف‌ شده که در مقطع سطح سه با تصویب تقریباً 12 رشته گرایش، توسعه خوبی داشته‌ایم و امکان تحصیل در سه رشته فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآنی و رشته تاریخ اسلام به‌صورت غیرحضوری و برای مابقی رشته‌ها به‌صورت تمام‌وقت، حضوری یا نیمه‌حضوری وجود دارد.

نوروزی بیان داشت: در سال جاری در  سطح سه بیش از 4 هزار ثبت‌نامی و در دوره سطح 4 نزدیک به 622 نفر در کشور ثبت‌نام کرده‌اند که با توجه به محدود بودن ظرفیت پذیرش در مقطع سطح  چهار، یک‌پنجم داوطلبان پذیرفته می‌شوند.

وی ادامه داد: توسعه رشته‌ها در هر دو سطح و اعطای مجوز تأسیس سطح 4 در دیگر استان‌ها از  برنامه‌های  مهم و شاخص مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برای توسعه تحصیلات تکمیلی است.

رئیس اداره خدمات تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه افزود: بعد از مدتی که خروجی یک استان در سطح سه محرز شد، در همان رشته‌ای که دانش‌آموخته دارند، مقدمات گرفتن مجوز سطح چهار برای دانشجویان طلبه دنبال می‌شود.

نوروزی بیان داشت: در مقطع سطح چهار رشته فقه و اصول با گرایش فقه خانواده در استان فارس راه‌اندازی شده و نیز رشته تفسیر و علوم قرآنی با گرایش تفسیر تطبیقی هم در سال آینده فعال خواهد شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک