تجلیل از ۳ نخبه قرآنی در شانزدهمین نمایشگاه کتاب

1396/09/04 تعداد بازدید: 11
print
تجلیل از ۳ نخبه قرآنی در شانزدهمین نمایشگاه کتاب

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از معرفی و تجلیل ۳ نخبه قرآنی در آیین رونمایی پوستر و فراخوان همایش «ریحانه النبی» خبر داد.

به گزارش تبیان فارس به نقل از خبرگزاری مهر بهزاد مریدی در آیین گشایش شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان فارس به میزبانی شیراز از رونمایی پوستر «ریحانه النبی» و تجلیل از  ۳ نخبه قرآنی خبر داد و گفت : کتاب از آنجا که معجزه خداوند نزد پیامبر اکرم(ص) است نزد ما ایرانیان حرمت دارد.

وی با اشاره به آغاز بزرگترین رویداد در رابطه با کتاب گفت: امروز شیراز میزبان ۸۵۰ ناشر در شانزدهمین نمایشگاه کتاب است و به لطف تمامی مهربانی های دوستداران این یارمهربان به ویژه ۴۵ ناشری که در این جمع حضور دارند همه یاریگر برگزاری این نمایشگاه شدند.

وی با اشاره به اینکه نهمین نشان مفاخر فارس به داریوش نویدگویی ناشر برتر قرآنی و ادوار مختلف نمایشگاه های کتاب تقدیم شد، عنوان کرد: نویدگویی تمام زندگی خود را برای احیای کتاب و کتابخوانی صرف کرد.

این در حالی بود که در ادامه این آیین سعید جلالی، ناشر تبریزی به نمایندگی از ناشران حاضر در شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان فارس پیرامون خدمات داریوش نویدگویی گفت: او ما را به واسطه نمایشگاه کتاب از ۴ گوشه ایران در شیراز گردهم می آورد.

از ۱۰هزار ناشر اندکی از آنان فعال هستند/نویدگویی خود را وقف کتابخوانی کرده است

وی که به لهجه شیرین آذری از ۱۹ دوره انتخاب  نویدگویی به عنوان ناشر برتر کشور سخن می گفت، افزود: در میان ۱۰ هزار ناشری که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمار داده شده، فقط تعداد اندکی فعال هستند.

جلالی در ادامه عنوان کرد: شیرازی ها باید به خاطر وجود انتشارات نوید به خود افتخار کنند زیرا داریوش نویدگویی که کارش را در این شهر انجام می دهد، تاثیری در کشور بر جای گذاشته است.

سپس محمدرضا خالصی، استاد دانشگاه و شاعر مطرح شیرازی شکل کتابخوانی را از قرن چهارم هجری قمری با عنوان «رنسانس اسلامی» نام برد و گفت: این سده در تاریخ پرتلالوترین قرنها به شمار می رود که نقش شیراز در میان آن کمتر از دیگر شهرهای اسلامی مطرح نیست.

وی با تمجید از خدمات فرهنگی داریوش نویدگویی حضور او را در جمع ناشران برتر کشور نشانه کوشا و پویا بودن وی دانست و افزود: هنوز هم حضور ایشان در عرصه کتاب به شیوه ایست که زندگی خویش را وقف کتابخوانی و امور نیک اندیشانه کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم که با عنوان «شیراز، عطر کلام دهد نوید» از تمبر یادبود داریوش نویدگویی به یاد این استاد رونمایی شد و از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط محسن جوادی معاون فرهنگی این وزارت با حضور استاندار فارس لوح و نشان مفاخر فارس اهدا شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک