بزرگترین نمایش میدانی و چندرسانه ای کشور در شیراز برگزار می شود

1396/05/30 تعداد بازدید: 105
print
بزرگترین نمایش میدانی و چندرسانه ای کشور در شیراز برگزار می شود

فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: بزرگترین نمایش میدانی و چندرسانه ای کشور در شیراز برگزار می شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سردار سید هاشم غیاثی یکشنبه 29 مرداد در دیدار با روسای سازمان‌های اقشاری بسیج استان فارس گفت: نمایش " فصل شیدایی " پیش از این در چند استان اجرا و با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شد و با تلاش سپاه فجر شهریور ماه این نمایش در شیراز اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: نمایش فصل شیدایی یک قصه گویی هنرمندانه و جذاب با نگاهی متفاوت به رویدادهای مهم تاریخی است که با بهره گیری از ترکیب حرفه ای نور، صدا، تصویر، جاذبه‌های صحنه و دکور و جلوه‌های ویژه میدانی بخش های مهم تاریخ اسلام را روایت می کند .

غیاثی با بیان اینکه نسل نوجوان و جوان مخاطبان اصلی نمایش فصل شیدایی هستند، گفت: دویست نفر هنرمند و کادر اجرایی - پشتیبانی در برگزاری این نمایش بزرگ مشارکت دارند و مقدمات میزبانی از صد و پنجاه هزار مخاطب برای این نمایش طِی ده شب آماده شده است .

وی با بیان اینکه نمایش فصل شیدایی در ده پرده اجرا می شود، گفت: این نمایش روایتگر رویدادهای مهم تاریخ اسلام از جمله هبوط حضرت آدم (ع)، ورود کاروان امام رضا علیه السلام و حدیث سلسله الذهب، شهادت حضرت علی (علیه السلام)، شهادت حضرت رقیه (س)، شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)، واقعه کربلا، مباهله، انقلاب و جنگ، واقعه غدیر، سرگذشت حضرت مسلم بن عقیل (ع) و ظهور منجی موعود است .

فرمانده سپاه فجرخاطرنشان کرد: دو رویداد مهم تاریخی ورود حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) به خطۀ فارس و بازسازی یکی از عملیات های دفاع مقدس که رزمندگان استان فارس در آن حاضر بوده اند به نمایش فصل شیدایی اضافه شده اند .

غیاثی با بیان اینکه عملیات اجرایی برای آماده سازی محل برگزاری نمایش فصل شیدایی از بیست و یک روز پیش آغاز شده است،  خاطرنشان کرد: هزینه بلیط این نمایش برای هر نفر چهل هزار تومان تخمین زده شده است اما مخاطبان این نمایش در شیراز در مدت برگزاری این نمایش مهمان حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) هستند و هزینه بلیط رایگان خواهد بود . 

غیاثی همچنین با تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت اقشار متخصص در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی، گفت: بسیج اقشار بهترین بستر برای تجمیع توان نیروهای نخبه و متعهد به انقلاب اسلامی و تمرکز فعالیت های متخصصان بسیجی براساس شاخصه های علمی، فرهنگی و هنری است .

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک