اکتفا نکردن به اقدامات زودبازده درزمینهٔ ترویج حجاب

1396/04/20 تعداد بازدید: 98
print
اکتفا نکردن به اقدامات زودبازده درزمینهٔ ترویج حجاب

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: برای هریک از جنبه های تأثیرگذار در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید برنامه ای علمی و درازمدت ارائه شود.

به گزارش تبیان فارس به نمقل از خبرگزاری فارس  از شیراز، سیده رقیه علوی با اشاره به اینکه حجاب یک ضرورت دینی است که در تأمین امنیت، آرامش جامعه و نیز پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش مهم و تأثیرگذاری دارد، افزود: از گذشته تاکنون ترویج بی‌حجابی و بدحجابی کانون توجه دشمنان و بدخواهان جامعه اسلامی بوده است، چراکه دشمنان به‌خوبی می‌دانند ترویج این فرهنگ اهداف استعماری آن‌ها را تسهیل می‌کند.

 وی خاطرنشان کرد: نگاه مسؤولان، متولیان و فعالان فرهنگی به امر ترویج حجاب باید تربیتی و آموزشی بوده و تنها معطوف به یک هفته و یک بازه زمانی خاص نباشد، بلکه در درازمدت و در طول سال استمرار و ادامه داشته باشد تا به اهداف نهایی خود دست یابد.

این مسؤول ترویج حجاب در جامعه اسلامی و ترویج سبک زندگی دینی مبتنی بر اصل حیا و عفاف را مهم و تعیین‌کننده دانست و تصریح کرد: باید مؤلفه‌های اصلی سبک زندگی دینی برای مردم تبیین شود و در یک مقایسه علمی، مفاسد زندگی به سبک غیرمؤمنانه غربی و نتایج مثبت زندگی مؤمنانه مبتنی بر اصول توحیدی برای مردم به‌ویژه جوانان بازگو شود.

علوی بیان داشت: اکتفا نکردن صرف به مسائل ظاهری و اقدامات زودبازده درزمینهٔ ترویج حجاب و نیز رعایت عوامل اعتقادی، اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و نیز نفوذ هجمه‌های ضد فرهنگی دشمن باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران اضافه کرد: برای هریک از جنبه‌های تأثیرگذار در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در ایران اسلامی باید برنامه‌ای متناسب ارائه شده و از نظرات کارشناسان عرصه‌های گوناگون علمی حجاب استفاده شود تا با یک تربیت صحیح دینی به‌تدریج عفاف درونی و نمود ظاهری آن در افراد شکل گیرد.

وی با مثبت دانستن نقش والدین در ارزش‌گذاری فرهنگ حجاب، اظهار داشت: اگر پوشش با فرهنگ غربی برای کودک انتخاب شود، فرزند همان را برای خود ارزش‌گذاری می‌کند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران فارس خاطرنشان کرد: اگر به فرزند تفهیم شود که ارزش، به داشتن حجاب است، او هم حجاب را ارزش‌گذاری می‌کند و در این راستا علاوه بر محیط خانواده، در مدارس نیز این تربیت تولید و استمرار می‌یابد.

 علوی خاطرنشان کرد: رصد، کنترل و اصلاح مراجع فکری و فرهنگی مربیان و نیز معرفی حجاب به‌عنوان الگوهای شخصیتی برتر، نه‌فقط در پوشش بلکه در تمام فضایل اخلاقی و اجتماعی، با یک برخورد عاطفی و صمیمانه از دیگر عوامل ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک