تولید مستند حافظ و گوته با محوریت صلح

1396/04/28 تعداد بازدید: 117
print
تولید مستند حافظ و گوته با محوریت صلح

ساخت فیلم مستند "حافظ و گوته" با محوریت صلح، شهریور امسال توسط کارگردان جوان لامردی در شیراز کلید می خورد و در ابتدای زمستان آماده اکران در دانشگاه های اروپا خواهد شد.

به گزارش تبیان فارس به نقل از ایسنا منطقه فارس، مستند 40 دقیقه‌ای حافظ و گوته با کارگردانی حبیب ضیایی، که هم‌اینک در مرحله پیش تولید قرار دارد، قرار است پس از تولید در دانشگاه‌های مختلف اروپایی اکران شود.

کارگردان مستند حافظ و گوته در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس گفت: بی تردید گوته آغازگر گفت‌وگوی میان شرق و غرب است و از زمان آشنایی با حافظ شیرازی تلاش او بر این بوده تا با شرق گفت‌وگویی دوستانه داشته باشد.

حبیب ضیایی گفت: گوته از دریچه ادبیات و هنر پا را فراتر از مرزها نهاده و گفت وگویی را آغاز می‌کند و اثری سترک به نام دیوان غربی شرقی، در مدح حافظ شیرازی، می‌سراید، اما هیچگاه اصالت خود را فراموش نمی‌کند .

این کارگردان جوان ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع در فضای پرتنش امروز که دنیای شرق غرق با درد جنگ‌های ناخواسته مواجه شده و مردم همه به دنبال صلح هستند، تصمیم گرفتیم با مشارکت دانشگاه گوتینگن آلمان، شرکت تولیدی سینا فیلم و نشریه فارسنامه، مستندی با محوریت بررسی مولفه‌های صلح، دوستی و بخشش در آثار این دو ادیب بزرگ جهان تولید کنیم .

وی درخصوص مضمون این مستند نیز گفت: این مستند نگاه حافظ و گوته را به صلح و ارتباط دوستانه همه ملل بدون تعصب برای مخاطب پررنگ می‌کند.

ضیایی با قدردانی از رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس، گفت: این مستند در قالب سئورئال تهیه و در نگارش فیلمنامه نیز از نظر کارشناسان بزرگی نظیر دکتر کوروش کمالی سروستانی، دکتر محمدجعفر امیرمحلاتی، دکتر عزیز شبانی، دکتر عبدالرسول صادقپور، کاوه بهبهانی، دکتر منیژه عبدالهی، سیروس نوذری و پرفسور مارزلوف اورلیش، بهره برده شده است.

او با یادآوری اینکه مستند 40 دقیقه‌ای حافظ و گوته هم اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد، گفت: شهریور فیلم‌برداری این مستند آغاز خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم حدود 4 ماه به طول انجامد؛ پس از نهایی شدن تولید، در دانشگاه گوتینگن آلمان اولین اکران را خواهیم داشت.

ضیایی تاکید کرد: از آنجا که این مستند برای پخش در دانشگاه‌های خارج از کشور آماده می‌شود از فضاهای مختلف شیراز، خیابان‌ها، کوچه و بازار در کنار اماکن تاریخی و مذهبی در تهیه و تولید آن استفاده خواهد شد؛ این مهم فرصتی است برای نمایش چهره زیبای شیراز و ایران در سطح جهان.

این کارگردان جوان خاطرنشان کرد: در ساخت این مستند، جعفر محسنی به‌عنوان مشاور پروژه و انتخاب کستینگ، بیژن کیا به‌عنوان مشاور فیلمنامه، محسن محسنی به عنوان نویسنده و ابوذر کریمی به‌عنوان تصویربردار همکاری دارند.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک