معاون فرهنگی ارشاد فارس خبر داد: کتابفروشی های استان درخواست وام بدهند

1396/10/17 تعداد بازدید: 20
print
 معاون فرهنگی ارشاد فارس خبر داد: کتابفروشی های استان درخواست وام بدهند

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از اختصاص وام به کتابفروشی ها خبر داد.

به گزارش تبیان فارس به نقل از خبرگزاری مهر ، مهدی امیدبخش در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اعلام اینکه تمامی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها نسبت به پذیرش درخواست، تشکیل و تکمیل پرونده اقدام می کنند افزود: در این طرح، وام جهت تاسیس، توسعه، نوسازی و تجهیز کتابفروشی اختصاص می یابد.

وی همچنین تصریح کرد: در اجرای ماده ۴ آیین نامه نحوه پرداخت یارانه در حوزه نشر و همچنین تحقق اهداف سند چشم انداز، تقویت بنیان های اصلی حوزه نشر، طرح یادشده اجرا خواهد شد.

امیدبخش بهره گیران از وام یادشده را برشمرد و گفت: تمامی کتابفروشان دارای پروانه کسب از اتحادیه مرتبط، ناشرانی که قصد دارند کتابفروشی راه اندازی کنند، تمامی اشخاصی که تمایل دارند در حوزه کتابفروشی، در قالب تاسیس مجتمع فروشگاهی کتاب و کتابفروشی سرمایه گذاری کنند و تاسیس و توسعه بازار فروش الکترونیک کتاب می توانند از این وام بهره مند شوند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد فارس پیرامون مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام فوق افزود: درخواست تسهیلات شامل رزومه متقاضی و معرفی اجمالی طرح توجیهی، تصویر پروانه کسب از اتحادیه مرتبط برای کتابفروشان فعال، تصویر کارت ملی، تکمیل دقیق کاربرگ طرح توجیهی وام، فهرست هزینه های اجرایی طرح توجیهی بصورت تقریبی و تصویر سند مالکیت و یا اجاره نامه ملک برای کتابفروشان فعال نیاز است.

به گزارش خبرنگار مهر: هرگونه تصمیم گیری درخصوص تصویب و یا عدم تصویب طرح و همچنین تعیین مبلغ وام به عهده کارگروه بررسی و اعطای تسهیلات خواهد بود.

مطالب مشابه
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تبیان اداره کل تبلیغات استان فارس می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک